Wpis z mikrobloga

Czy amator da rade przejść Orlą Perć w jeden dzień? Nie ćwiczę, nie biegam, Rysy zdobyłem poniżej 4 godzin bez najmniejszych problemów w butach za 20 zł i jeansach.

Marzy mi się jako drugi szczyt zdobyć Orlą, wydaje się być wyzwaniem.

#gory #tatry #turystyka
  • 12
@36873: Rysy z Palenicy w 4h? Nie ma tragedii. Jak się czułeś pod względem trudności?

Nie odpowiem czy tak czy nie. Ale możesz sprawdzić, pierwszy test to wejście od Murowańca przez Zawrat. Pierwszy odcinek do Koziej Przełęczy jest imo najłatwiejszy. W razie czego możesz wykonać odwrót i zejść w dól.

Sam robiłem Rysy, a potem Orlą przez Świnicę na drugi wypad, ale na dwa razy jednak xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@36873: najważniejsze to nie mieć problemów z ekspozycją. I na początek bym to podzielił. Na raz może być za dużo. Jak człowiek zmęczony to mniejsza koncentracja a w górach może Cię to kosztować za dużo.
@36873: przejście Orlej to nie jest kwestia kondycji czy sprzętu, a przede wszystkim psychiki. Jeśli nie boisz się ekspozycji i szukania luk w skale, żeby wcisnąć stopę, to dasz radę.
@ksaler: Psychika, owszem jest bardzo ważna na tym szlaku, bo łatwo się zablokować i spanikować. Jednak nie umniejszaj tu kwestii kondycyjnych, bo bez tego na odcinku od Granatów do Krzyżne będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo brak sił.
Jednak nie umniejszaj tu kwestii kondycyjnych, bo bez tego na odcinku od Granatów do Krzyżne będzie płacz i zgrzytanie zębów, bo brak sił.


@booolooo: nie umniejszam roli kondycji, ale skoro typ pisze, że wszedł na Rysy, to ten kawałek od Granatów też spokojnie przejdzie :)