Wpis z mikrobloga

Ktoś kojarzy jaka jest droga do przyłączenia światłowodu do budynku firmy? Gdzieś słyszałem, że pisze się jakieś pisma do Orange oni potem wyceniają ile będzie kosztowało pociągniecie XXXm światłowodu itd itp i wydają takie "warunki przyłączenia". Ktoś coś takiego robił lub wie gdzie to jest dokładniej opisane?

#orange #internet #isp
  • 12
@yousouyou: Generalnie albo Orange twierdzi, ze im sie oplaca albo nie, takie wnioski osob prywatnych to raczej tylko informacja dla nich ile byloby potencjalnych klientow.
Druga opcja to fundusze unijne z projektow POPC jednak to juz sa ograniczone adresy, glownie w gminach wiejskich czy malych miast.
Trzecia to wziecie łącza na firmę jednak tutaj koszty mogą byc duze.
Jednak dlaczego Orange? Sa inni operatorzy, sprobuj z nimi sie kontaktowac zwlaszcza jako
@krzywy_kanister: Orange bo gdzieś słyszałem, że to oni za te wszystkie studzienki i światłowody odpowiadają, a reszta od nich dzierżawi.

Klientów indywidualnych olewają, ale firmy podobno podłączają. Po prostu piszą 10000zł za przyłączenie 12 miesięcy czekania i opłata 500zł/m czy coś podobnego ;)

No, ale może coś źle słyszałem...
@yousouyou: Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Prosimy o kontakt z działem Obsługi Firm pod numerem *600 lub 510 600 600 Nasi Biznes Eksperci są dostępni poniedziałek - sobota w godzinach 6:00-23:00. Sprawdzimy informacje o możliwości przyłączenia światłowodu.