Wpis z mikrobloga

Czy gdzieś są normalnie dostępne #rower #gravel do 5k ?
Szukam od 2 dni i nie jest nic dostępne pod mój mega standardowy wzrost 175.
W jednym salonie chcieli dla mnie zamówić meride z terminem realizacji na koniec sierpnia - początek września 2021 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 13
W jednym salonie chcieli dla mnie zamówić meride z terminem realizacji na koniec sierpnia - początek września 2021 ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@msta: wut? Jeszcze chwilę i będą się ustawiać kolejki po rowery jak po auta za komuny, albo jak kolejki do lekarzy xD
@krabozwierz: tak to właśnie wygląda. Chciałem się nawet przejechać jakimkolwiek gravelem to w 2 dużych salonach odpisali że nie posiadają ani jednej sztuki
@GrubyKociol: jakoś boję się przez neta, 5k za rower to dla mnie naprawdę dużo, tymbardziej że nigdy nawet nie siedziałem na gravelu (ani na szosie ʕʔ)
@msta: no ale czego się boisz? Każdy producent podaje geometrie roweru (nawet kalkulatory) więc dobrać ramę to żaden problem. Nie dostaniesz nic stacjonarnie bo był koroniarz to raz, a dwa że gravele w popularnych rozmiarach sprzedają się jak bułeczki.
@krabozwierz: tu się zdecydowanie zgodzę, problem w tym że obecnie (poznań) nie ma możliwości czymkolwiek się przejechac ... napisałem do większości salonów w okolicy, zobacze jaki będzie odzew
@msta: Z doświadczenia wiem, że sklepy czasami olewają maile i lepiej jest po prostu zadzwonić do nich i się zapytać. A już w ogóle najlepiej to pojeździć osobiście po sklepach, tylko kto ci da dwa dni wolnego i jaki jest sens jazdy po sklepach, które świecą pustkami xD
@krabozwierz: wlasnie jazdy od sklepu do sklepu chce uniknac ze wzgledu na brak czasu a co do odpowiedzi to się zobaczy, zawsze mozna zadzwonic do tych co nie odpisali, szybsze to niż jazda na drugi koniec miasta zeby zobaczyc eMTeBe za 500zl