Wpis z mikrobloga

#salatzwykopem #islam #ciekawostki

Błogosławionego Eid al-Adha muzułmańskie mireczki!

Id al-Adha upamiętnia ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga. Abraham według Islamu miał złożyć w ofierze Bogu swego syna Izmaela, Bóg jednak, widząc oddanie Abrahama, pozwolił mu złożyć w ofierze barana zamiast dziecka.

Święto to zaczyna się od specjalnej, porannej modlitwy w meczecie. Później muzułmanie składają w ofierze baranka, kozę, krowę lub wielbłąda. 1/3 mięsa oddaje się potrzebującym, 1/3 oddaje się krewnym lub sąsiadom, a pozostałą część należy zjeść samemu w trakcie wieczornej uczty.

Dla mnie to będzie wyjątkowy dzień, bo pierwszy raz w życiu będę składał zwierzę w swoim imieniu. Na szczęście w Indonezji wszytko jest tak zorganizowane, że przygotowaniem i ubojem zajmują się doświadczeni ludzie, więc moją rolą było jedynie kupienie kozy na targu i dowiezienie jej na miejsce gdzie zostanie poświęcona.
w.....a - #salatzwykopem #islam #ciekawostki

Błogosławionego Eid al-Adha muzułmańs...

źródło: comment_1596187917n28jsMorX3TBfftuwnglk8.jpg

Pobierz
  • 14
@Andreth: Można zabić zwierzę i w całości oddać mięso biednym i potrzebującym, można też nie zabijać zwierzęcia i ograniczyć się jedynie do modlitwy..

Nawet jeśli nie będzie to w pełni zgodne z zasadami Islamu, to najważniejsza jest intencja.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@tricolor: Uczestnictwo w tym i obserwowanie uboju na własne oczy dało mi dużo do myślenia.

Po pierwsze - te zwierzęta przed śmiercią są naprawdę dobrze traktowane, dostają w opór trawy oraz wody a dzieci z całej okolicy schodzą się żeby je głaskać i dokarmiać. Zgodnie z zasadami zwierzęta są zwożone na miejsce uboju już kilka dni wcześniej żeby mogły się przyzwyczaić do nowego miejsca i przez to mniej stresowały. Inną zasadą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wyindywidualizowanyentuzjasta: jest bardziej humanitarne niż ubój rytualny. Dlaczego podałeś tylko przykład kóz?
Tutaj masz więcej...
_ Czas pomiędzy przecięciem głównych naczyń krwionośnych a utratą przytomności, jak wynika z reakcji behawioralnych i centralnego układu nerwowego, wynosi 20 sekund u owiec, do 2 minut u bydła, do 2,5 lub więcej minut u drobiu, a czasami ponad 15 minut lub więcej u ryb._
@JakovKarnic: Pojęcie uboju halal nie sprowadza się tylko i wyłącznie do kwestii zabicia ale są też tam inne zasady które muszą być spełnione np. zasada o której pisałem wyżej miejsca o tym że zabijane zwierzę musi być oddzielone od zwierząt żywych żeby te nie stresowały się widokiem krwi. I od pilnowania tego też są służby, bo otrzymanie certyfikatu halal to też długi proces.
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.