Wpis z mikrobloga

Proszę o przeczytanie i pomoc! (Nie wiem gdzie mógłbym to napisać i zapytać o radę)

Witam, miałem dzisiaj dziwna sytuacje. Dostałem
wiadomość od bardzo dalekiej znajomej. W skrócie chciała się ze mną spotkać. Niby nic dziwnego, zaproponowała nawet godzinę. Nie miałem co robić wiec się zgodziłem. Już od samego początku było to podejrzane bo nie chciała podać miejsca spotkania ani celu. O miejscu spotkania dowiedziałem się godzinę przed...
Przyjechałem na miejsce, było to blokowisko. Z klatki wyszło pare osób w garniturach/koszulach (elegancko ubrani) zaprosili mnie do środka mowiac ze tam jest moja znajoma. Mieszkanie było przerobione na biuro ma wejściu proponowali coś do picia, jedzenia... po całym tym zajściu zaprowadzili mnie jednego pokoju który był przerobiony na aule. Poprosili żebym usiadł i poczekał bo zaraz wszystko się zacznie...
Całe to „spotkanie” polegało na tym ze przyszło jeszcze pare osób totalnie zielonych jak ja. Tak samo im proponowali wszystko...nastała chwila ciszy i wyszedł jeden gość robiąc prezentacje. Obiecywał cuda na kiju. W skrócie znaleźć 3 osoby wpłacić 500zl na jakaś strome i niedługo można robić miliony. XDD #!$%@? to piramida finansowa z daleka. Po całym przedstawieniu spotkałem „znajoma” która mi opowiadała o zaletach ile to można zarobić itp. Dołączył się jakiś koleś tłumacząc ze dzięki temu ma mieszkanie i firme.
Podziękowałem i wyszedłem... i tutaj pytanie co to mogło być? Gdzie mógłbym to zgłosić jakby to było jakieś oszustwo by nie naciągnęli niewinnych osób

Edit.1 mam screeny z rozmowy ze znajoma jak i nagranie z dyktafonu całego przedstawienia (nagrywałem Bo nie wiedziałem co może mnie czekać)

#pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy #finanse #policja #prokuratura #oszukujo #afera
  • 1