Wpis z mikrobloga

Mirki ponownie zapraszam was na wypicie kompotu za moje motoryzacyjne #!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Kupić auto to jedno ale sprowadzić go do domu to zupełnie inna historia xD . No chyba że masz japońca. Z pomocą @fajnyprojekt jako eksperta od sprowadzania złomu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogarnęliśmy auto do jazdy, odkryliśmy spaloną kostkę od światła mijania i ruszyliśmy w drogę. Co mogło pójść nie tak? Wszystko. Co poszło nie tak? Nic, wciąż w to niedowierzam xD Mało tego pod domem ogarnęliśmy, że rozłączenie i podpięcie lampy naprawiło teoretycznie spaloną kostkę xD.

Przypominam: śmietnik za 1500zł tysiąć pięćset złotych polskich nowych przejechał z marszu 50 km ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Plan na następne tygodnie: wymiana płynów i rozrządu, ogarnięcie hamulcy bo coś hałasuje, sprawdzenie i zrobienie zbieżności, umycie go bo cały się lepi od żywicy z drzewa pod którym stał xD, wysprzątanie środka z liści i gałęzi żeby nie straszył przechodniów

Przygoda ze ściąganiem włoskiego grata za 15k: #!$%@?ło się po drodze na amen i trzeba lawetować
Przygoda ze ściąganiem japońskiego grata za 1,5k: lampa była zepsuta, a potem nie

#motoryzacja #chwalesie #mazda 2x #pokazauto pstryczek w nos #motobieda
SzubiDubiDu - Mirki ponownie zapraszam was na wypicie kompotu za moje motoryzacyjne #...

źródło: comment_1596355597JXG9UC7Xk0YbhCtZLw0T0s.jpg

Pobierz
  • 11
@SzubiDubiDu: byłem kiedyś w Berlinie kupić ,,perełkę,,( ͡° ͜ʖ ͡°) znalazłem jedna, która stała w rogu na kapciach, paliwo spuszczone, żeby do innych na placu wlać, tak, że nie odpalał. Generalnie spisany na straty. Podjechałem po paliwo, bo Turkowi się nie chciało, wlałem, odpaliłem i wróciłem ponad 600 km.
@SzubiDubiDu: nie oderwany od rzeczywistości tylko myślisz sobie, że auta za 1500 zł powinny byc już na złomie. Te auta maja lepsze zawieszenia, blachy i silniki niż nowe auta. Do tego praktycznie brak elektroniki. Jeżeli auto ma sprawne hamulce, nie stuka nic w zawieszeniu, świecą wszystkie światła, koła z dobrymi oponami się kręcą i nie ma korozji (czyli przeszło przegląd) to czemu auto ma nie przejechać jakiś śmiesznych 50 km?
@onmatopeja: jest takie powiedzenie wśród właścicieli starych aut
"Jeżeli auto nie przeszło przeglądu to znaczy, że nie auto jest #!$%@? tylko diagnosta"

wierzysz że diagności rzetelnie czepiają się każdej pierdoły? Jak jeden sie przyczepi pojedziesz do takiego co to oleje i ten czepiający nigdy już nie zarobi

A po za tym to że rurka od np. paliwa przejechała 35 lata nie znaczy że nie pęknie w roku 36 użytkowania.