Wpis z mikrobloga

„Działacze LGBT kradną znicze” w liczbie mnogiej - https://www.wykop.pl/link/5631859
W wpisie jasno widać, ze chodzi o jeden znicz pozostawiony przez premiera Polski pod pomnikiem, który został przyozdobiony tęczową flagą. Przenieśli go w lepsze miejsce - miejsca, w którym Miło popełniła samobójstwo z powodu narracji anty-LGBT w Polsce.

Tam Morawieckiego nie było.

#lgbt #neuropa #bekazprawakow #urojeniaprawakoidalne #transblogasek
Pobierz
źródło: comment_1596364199oxgfN7uMWOTihzA5a1bASU.jpg
  • 82
Przypisywanie zawodów czy cech charakterów do płci to jest dobra rzecz według tego cytatu?


@Deykun: nie, ale są różne różnice statystyczne (i stereotypy) pomiędzy płciami, po prostu nie biorą się z tego co masz między nogami.

jak ktoś chce być nauczycielem czy pielęgniarzem czy lubi klocki lego to niech będzie nauczycielem czy pielęgniarzem czy niech lubi klocki lego - nie musi być niczym więcej z tego tytułu.


@Deykun: i bardzo
@tpap:

nikt nie przyszedł i nie nakazał, role płciowe po prostu są


No ale skad sie wziely? Jezeli wynikaja z biologicznej podbudowy to znaczy, ze plec kulturowa nie jest calkowicie oderwana od plci biologicznej, tylko jest z nia mocno skorelowana, wiec cytowany "major" nie ma racji.

@BartekJestem:

No właśnie nie wiadomo czy z powodu biologii.


Akurat to jest jeden z najlepiej udokumentowanych przykladow psychologii ewolucyjnej. Wszedzie jest notowana korelacja pomiedzy
@Drakcrom: ale to nie jest przykład psychologii ewolucyjnej w ogóle. dane z tego badania mówią o różnicach w zainteresowaniach kobiet i mężczyzn. to że moją one podłoże w psychologi ewolucyjnej jest twoją interpretacją.
Lgbt ukradlo swieczke z grobu. I tyle. Jaka manipulacja? Xd


@sama_prawda: widzieliscie tego typa zeby skrytykowal kiboli i innych nacjozjebow za napasci na marsze rownosci kradziez flag i ich niszczenie oraz pobicia z ktorych wiele zakonczylo sie wyrokami? Ze juz nie wspomne o obscenicznych gestach wobec tecxowych. Ja tez nie widzialem. Ale swieczki są mu szczegolnie drogie i walczy o nie jak lew.
@BartekJestem: Jezeli jest to zjawisko obserwowane na calym swiecie, nawet w kulturach odcietych od reszty, to znaczy ze istnieje pozakulturowy czynnik, ktory ma na to wplyw. Faktycznie ciezko teraz eksperymentalnie to potwierdzic, dopoki nie poznamy dokladnie wszystkich efektow kazdej kombinacji genow, epigenetyki i hormonow, ale w dalszym ciagu jest to najlepsza hipoteza tlumaczaca roznice w zainteresowaniach.
Ludzie z racji swojego rozwinietego mozgu dorastaja bardzo dlugo, wiec wymagaja dlugotrwalej opieki, skoro matka
@Drakcrom: no właśnie w miejscach wolnych od wpływu kultury zachodniej tezy psychologii ewolucyjnej często się rozpadają. Społeczności pseudo-matriarchalne, kompletnie inne standardy piękna (włącznie z proporcją talii do bioder) i tym podobne.

Do mnie bardziej przemawia teza warunkowania kulturowego. Biorąc pod uwagę na gruncie jakich nauk musiano by dowieść prawdziwość mojej lub mojej tezy (socjologii lub jakiegoś odłamu antropologii kulturowej pewnie) nawet one dało by się łatwo zakwestionować.
@artpop:
1. Ukradnij znicz
2. Krzycz że nie ukradłeś bo w słusznej sprawie
3. ???
4. Profit

Ja rozumiem że tragedia że ktoś popełnił samobójstwo, ale średnio 15 osób zabija się dziennie w Polsce, z czego 12 to mężczyźni. Ale jak tylko się wspomni że mężczyźni są #!$%@? w tym kraju, to zaraz zbiera się ekipa która bekę z tego ciśnie, że debile faceci płatki śniegu, ale wmawia że to jest
@BartekJestem:

no właśnie w miejscach wolnych od wpływu kultury zachodniej tezy psychologii ewolucyjnej często się rozpadają. Społeczności pseudo-matriarchalne, kompletnie inne standardy piękna (włącznie z proporcją talii do bioder) i tym podobne.


Czemu znowu powolujesz sie na calosc psychologii ewolucyjnej, ktorej nie bronie (jako nieomylnej calosci), zamiast odniesc sie do obserwowalnej kwestii roznicy w zainteresowaniach w kazdej spolecznosci?

Do mnie bardziej przemawia teza warunkowania kulturowego.


No i jak to tlumaczy roznice w
@Drakcrom:

No i jak to tlumaczy roznice w zainteresowaniach w odizolowanych spolecznosciach? Jak to tlumaczy jeszcze wieksze roznice nawet w bardzo "postepowych" regionach jak Skandynawia?


Też oglądałem ten wywiad z petersonem, nie mam pojęcia.

Czemu znowu powolujesz sie na calosc psychologii ewolucyjnej, ktorej nie bronie (jako nieomylnej calosci), zamiast odniesc sie do obserwowalnej kwestii roznicy w zainteresowaniach w kazdej spolecznosci?


Nie ma obserwowalnej różnicy w zainteresowaniach każdej społeczności. Chyba że chciałbyś
Facet z chorobą psychiczną popełnia samobójstwo po tym jak ludzie nie chcieli traktować go jak dziewczynkę. Dnt make stupid dead people famous
@BartekJestem:

Nie ma obserwowalnej różnicy w zainteresowaniach każdej społeczności. Chyba że chciałbyś powiązać te zainteresowania w arbitralne bloki tematyczne i uznać że dbanie o dziecko przez kobietę z plemienia samburu wskazuje na ten sam mechanizm ewolucyjny co zainteresesowaniem zawodem przedszkolanki młodej szwedki.


Tak wlasnie uwazam. Mozg jest oparty na algorytmach, ktorymi operuje w zmieniajacym sie srodowisku, dzieki czemu jest w stanie byc w miare wydajny energetycznie, a jednoczesnie mial szanse wyewoluowac
Jednoczesnie skrajny prawak jest obecnie duzo slabiej przywiazany do idei zmuszania kogos do wypelniania konkretnej roli spolecznej, niz skrajny lewak jest przywiazany do tzw. "sprawiedliwosci spolecznej", wiec evopsych sila rzeczy jest spychany na prawo.


Od tego zacznę, bo o ile w pozostałej części twojej wypowiedzi możemy się pogodnie nie zgadzać tutaj trzeba jasno powiedzieć że sprzedajesz własne widzi misie jako fakt.

To jest korelacja statystyczna, zatem oznacza, ze sprawdza sie w populacji,
@Zielony_Pio: ale widzisz, że się wyprowadził, studiował, chodził do terapeutów i psychiatrów, a dalej napotykał mur? Mi po prostu szkoda człowieka, uwięzionego w ciele, napietnowanego, zniszczonego, u progu życia, a juz się poddającego. Nie byłam nigdy w takiej sytuacji, nie do końca ja rozumiem, jednak Twoja rada brzmi, jak "idź pobiegaj" rzucone do kogoś z depresją.
@BartekJestem:

Mam znikome pojęcie na temat funkcjonowania mózgu. Chciałbym tylko zwrócić uwagę że jeżeli za "impuls środowiskowy" uznamy normy panujące w pierwszych plemionach paleolitu to twojego argumentu możemy równie dobrze użyć do obrony teorii kulturowo warunkowanych preferencji.


Ale ja nie neguje wplywu kultury i cywilizacji na ludzi i ich zachowania, tylko zauwazam ze kultura to nie jest obca nalecialosc z kosmosu, a manifestacja biologicznej podbudowy. Psychologia ewolucyjna nie uznaje zerowego wplywu