Wpis z mikrobloga

Odstąpienie od umowy kupna samochodu używanego.

Mimo zapewnień sprzedającego (osoba prywatna), auto (MINI Cooper R56) nie było wolne od wad. Mam go u siebie już 2 miesiące. Rzadko jeżdżone, bo pracuję zdalnie do końca roku. Po wizycie u mechanika, okazało się że auta ma nieszczelny termostat (płyn chłodzący bardzo szybko znikał). Wymieniłem go i myślałem, że będzie spokój..
Po kilku dniach pojawił się kolejny problem - niebieski kolor spalin, który również pojawił się dopiero po jakimś czasie od zakupu. Kolor świadczy o spalaniu się oleju. Wstępna diagnoza mechanika to zużyte uszczelniacze zaworowe, uszczelka pokrywy zaworów lub jeszcze co innego. Trzeba zajrzeć do silnika, aby podać dokładną diagnozę. Wymiana wraz z robocizną to już kilka tysi - silnik 1.6 VTi PSA/BMW (z którym jest trochę roboty).

Poczytałem trochę i zdecydowałem, że będę reklamował auto z tytułu rękojmi. Czy ktoś z Was ma już pewne doświadczenia w tym temacie? Każda rada na wagę złota!

#samochody #auto #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #kupautozmikro #bmw #mini #minicooper
tvod - Odstąpienie od umowy kupna samochodu używanego.

Mimo zapewnień sprzedająceg...

źródło: comment_1596368677hXENeLJgVrHpKkUfiNpZep.jpg

Pobierz
  • 34
@tvod a czego się spodziewałeś po 7 a może i 14 letnim aucie? Ile ma nalatane? Napraw to i jeździj, taki urok używanych aut, raz kupisz i jeździsz 5 lat bez awarii innym razem trzeba auto doprowadzić do dobrego stanu samodzielnie. Jeżeli chcesz mieć dużo większe szanse na bezawaryjne 100k km i gwarancję która większość dealerów respektuje to kup nówkę.
@tvod: Nie wiem ile ten Twój kosztował, ale jeżeli tyle co średnia ich cena na otomoto (30?40?) i już wyłożyłeś kasę na mechaników to nie wiem czy taka operacja jest opłacalna (ewentualne latanie po sądach) bo kupisz sobie kolejny samochód i po 1000km Ci coś siądzie to i tak będziesz w dupie.
  • 0
@CzeXD: Podobno z tym silnikiem to jest niezła zabawa i robocizna kosztuje więcej niż części. To info od zaufanej osoby, która miała już z nimi do czynienia, bo montowane były też w Peugeotach.
@tvod: to konstrukcja BMW, montowana również w Peugeotach. Najgorszy silnik jaki BMW skonstruowało. Kupiłeś samochód w bardzo dużej grupie ryzyka. Nic nie ugrasz, nie wygrasz. Przez 200km można zajechać ten silnik na kilka sposobów.

Gdyby to był komis to z dobrą gadułą (prawnikiem), może nawet miałbyś szanse na wygraną. Niestety jesteś na przegranej pozycji.
Wstępna diagnoza mechanika to zużyte uszczelniacze zaworowe, uszczelka pokrywy zaworów lub jeszcze co innego


@tvod: sam sobie odpowiedziałeś. ZUŻYTE słowo klucz. Nie należy Ci się złamany grosz od sprzedającego.