Wpis z mikrobloga

@niebieskikociak chcesz atrakcji to jedź sobie do jakiegoś parku rozrywki. W zwiedzaniu innych krajów czy też nawet swojego warto zainteresować się jego historią i kulturą. To miejsce akurat jest dość istotne jeśli chodzi o polską przeszłość. Kto powiedział, że "atrakcje" muszą bezpośrednio wiązać się z rozrywką czy dobrą zabawą?
  • Odpowiedz
@Arveit: #!$%@?. Rocznica bitwy pod Grunwaldem i bitwa warszawska jest obchodzona hucznie. Obóz w Oświęcimiu jest pamiątką ludobójstwa i zbrodni dokonanej przez Niemców podczas drugiej wojny światowej więc nic dziwnego że ma taki zasięg i znaczenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@niebieskikociak bo nie pamiętając o historii człowiek staje się zwierzęciem a miejsca takie jak Auschwitz pozwalają uświadomić sobie ludziom że nawet w samym środku Europy mogło dojść do czegoś takiego i nikt nie powiedział słowa ale wątpię że to zrozumiesz. W każdym razie nie wylewaj swoich żali tutaj tylko pisz do milionów ludzi odwiedzających to miejsce i nie żałujących tego ani trochę.
  • Odpowiedz
@niebieskikociak: prawda jest taka ze po wojnie te obozy powinny byly byc w #!$%@? rozebrane i zrownane z ziemia, wzglednie nawet teraz mozna to zrobic ale nieee bo zydki przynosza szekle i przyjezdzaja ogladac to nie mozna

  • Odpowiedz
@niebieskikociak: @elgrecqo: We wrześniu zeszłego roku gościłem znajomych z USA, pochodzących z różnych środowisk, stanów, byli też różnej rasy (ogółem nie biali), ale na tripie jedno ich łączyło - podejście do turystyki w Polsce. Dla Amerykanina Polska to:

1) Chicago kielbasa #!$%@?
2) Warszawa
3) Krakow
4) Auschwitz

Reszta kraju mogłaby nie istnieć. Zabrałem ich od Legnicy, przez Wrocław, Katowice, Kraków, po Wieliczkę (a nawet Dobczyce - zamek), musieliśmy po
  • Odpowiedz