Wpis z mikrobloga

Wprowadzam się do domu gdzie w kuchni są takie typowe starodawne meble jak na picrel. Korpusy i fronty są w całkiem dobrym stanie. Myślałem że może by pomalować te fronty na jakiś ładny kolor. Pytanie jak to ugryźć... Ta górna warstwa to lakierowany fornir? Można to normalnie przeleciec szlifierka mimośrodową przed malowaniem? Plan jest taki że ściągnę wszystkie fronty, powymieniam zawiasy jeśli trzeba, kupię nowe uchwyty, zeszlifuje i pomaluje kilka razy. Zaraz jadę do Leroya zobaczyć jakie mają farby #meble #prl #stolarstwo
Karol4722 - Wprowadzam się do domu gdzie w kuchni są takie typowe starodawne meble ja...

źródło: comment_1596433654bfZ9YDldtV7mcD2XOs3R2Y.jpg

Pobierz
  • 24
  • 0
@selawi myślałem żeby raczej to pomalować

@graf_zero są niby jakieś specjalne farby do takich celów, myślisz że jakbym to dobrze zmatowił, pomalował akrylem i na to może jakiś lakier to się będzie łuszczyć? Dzisiaj będę robił inspekcję zawiasów
@Karol4722: farba spokojnie pomalujesz. Tylko musisz zmatowic i porządnie odtluscic. Na tych meblach jest tona tłuszczu.
Zawiasy pewnie są stare takie wpuszczane w bok a nie puszkowe jak teraz. I na pewno są już powyrabiane i szczeliny między frontami są porozjezdzane.
Jak masz wiertło do puszek 35mm to spokojnie sobie wymienisz. Nie musi być blum. Zwykle zawiasy z hamulcem GTV wystarcza.
Wyregulujesz, pomalujesz i będzie spoko wyglądać.
Tylko pamiętaj że te
@Karol4722: > tutaj masz fajnie pokazane jak to zrobić. Przy zakupie nie musisz się ograniczać do tych przeznaczonych na meble, tanie samochodowe też się sprawdzą ;) Powierzchnię wcześniej najeży odtłuścic i jak są jakieś ubytki to najlepiej uzupełnić szpachlą, do tego pierwszego płyn do szyb się nada.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karol4722: okleina to też nie jest idealne rozwiązanie. Swego czasu sporo było nowych mebli z okleiną, ale klej zazwyczaj przegrywał z gorącą parą wodną obok kuchenki. Dlatego raczej nie spotyka się tego rozwiązania. Nie wiem jak teraz, może trochę lepsze są te materiały.
@Karol4722: troche w meblach robilem i odradzam robienia czegokolwiek z frontami. Szkoda Twojego czasu, kasy a efekt moze byc slaby. Ja bym przede wszystkim kupil nowe zawiasy do szafek i blat (troche bym sie brzydzil tego starego). Jesli chodzi o fronty, to po prostu kupilbym nowe z plyty wiorowej, ktore Ci sie podobaja. Wyjdzie tanio, a takie korpusy z PRL moga byc solidniejsze niz jakies najtansze z brw, co ktos wyzej
@Karol4722: dlatego też pisałem o foliach samochodowych, dużo lepiej wyglądają, ale niestety nie testowałem tego rozwiązania w kuchni. Tak jak pisał Paczekwmasle folia może nie przetrwać kontaktu z parą wodną. Rozważ wypożyczenie agregatu malarskiego, parę dyszek za dobę a dużo lepiej to później wygląda, od pędzla lub wałka będziesz miał irytujące ślady. Powodzenia ;)