Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam pytanie do Mirków spod #remont #budownictwo a w szczególności #hydraulika

Szykuję się do remontu kawalerki w bloku z lat 50/60' i chciałbym zmienić położenie zlewu - na przeciwległą ścianę, nie więcej niż 1,5m w bok. Ale nie wiem, jak doprowadzić wodę oraz spływ do pionu. Czy możliwe jest poprowadzenie rury fi40* w posadzce? Czy kucie w podłodze nie naruszy konstrukcji budynku? W końcu chcąc uzyskać spad 2% na odległości 1,5m, musiałbym uzyskać głębokość bruzdy 7cm już przy samym pionie. Czy te 7cm to nie za dużo?

Dla lepszego zobrazowania załączam obrazek - na żółto jest aktualne położenie zlewu, w czerwonym miejscu jest pion, a ja chciałbym to przerzucić na miejsce zaznaczone zielonym prostokątem i ewentualnie poprowadzić instalację w podłodze wzdłuż pomarańczowej linii przez całą szerokość korytarzyka (wymiar 1,41m)

Jest to wykonalne czy raczej mogę zapomnieć? Są jakieś inne sposoby na doprowadzenie spływu do pionu z tego miejsca? Może obkucie dookoła całego pokoju? Niewielka wylewka?

Będę wdzięczy za jakiekolwiek opinie i porady.

*znajomy budowlaniec mi powiedział, że od biedy fi40 wystarczy zamiast fi50, bo i tak syfony są na tyle, a zawsze to 1cm głębokości zaoszczędzone.
TyskiDaro - Cześć,
Mam pytanie do Mirków spod #remont #budownictwo a w szczególności...

źródło: comment_1596483003a0xMQj4DOe2FAkBPFSInj4.jpg

Pobierz
  • 19
jak nie jesteś pewien posadzki to możesz zrobić zabudowę z gk

@J3bzzz: w sensie zabudować te 3-4 ściany i poprowadzić rury dookoła pomieszczania?

podłącz się pod rurę od kibla, ile mniej kucia

@robertx: tam jeszcze bliżej, w samym rogu łazienki idzie chyba rura z deszczówki. Tak czy inaczej, nie działa to w ten sposób, że instalację muszę podłączyć do dedykowanego pionu czy mogę byle jakiego? np. połączyć zlew z sanitarką?
odpływ ze zlewu.


@TyskiDaro:

Zasada działania jest niezwykle prosta. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu ścieków/wody w zbiorniku, załącza się pompa, która rozdrabnia i wypompowuje ścieki do wykonanej instalacji.


hasło "pomporozdrabniacz".
@TyskiDaro: spokojnie do przeprowadzenia w podłodze, robię takie, jeśli tylko umywalka to nawet rury 32, mogą być, byle o tym pamiętać i profilaktycznie np. co pół roku przelać je środkiem do udrażniania.
@TyskiDaro: jedyne wyjscie to pompa z rozdrabniaczem, tylko pamietaj, zeby rurę tłoczną w okolicach kolanek dobrze zamocować, bo spotkałem się już z sytuacją, że po kilku uruchomieniach pompy ciśnienie wypchało kolano z rury.
@skaza: Możesz mieć rację. Kilka dni temu znalazłem post na Spotted z mojego miasta z pytaniem o przeniesienie kuchni do salonu (!) (niewidoczny na wrzuconym przeze mnie planie - znajduje się powyżej za tą grubą ścianą nośną) w kawalerkach dokładnie na tym osiedlu. Odezwa była niemała, a ja sobie pozwoliłem napisać do kilku osób i dostałem odpowiedź, że jest to do zrobienia. Jedna kobieta nawet przesłała zdjęcie. Przeniosła kuchnię do salonu
TyskiDaro - @skaza: Możesz mieć rację. Kilka dni temu znalazłem post na Spotted z moj...

źródło: comment_1596649252O9JYRLZjVWObTOAA7Sjau0.jpg

Pobierz