Wpis z mikrobloga

Czy żeby dostać pre settled status trzeba chodzić do Londynu do urzędów? Myślałem nad tym, żeby wyjechać do UK i sobie załatwić pre settled status i trochę przycebulić na tym, żeby wynająć pokój gdzieś poza Londynem, żeby było taniej (bo nie wiem ile to dni zajmie żeby to załatwić)

#uk #wielkabrytania #emigracja #brexit
  • 42
aby utrzymać status musisz być rezydentem, czyli min. 180 dni w roku być w uk


@1pikoFarad: Ale tylko jeżeli chodzi o settled status, w pre settled status nic takiego nie ma napisane na ich stronie, settled status można załatwić później (i tak minimum 5 lat trzeba), ale do pre settled chyba nie ma takiego wymagania
@fefler: Jak nie masz NIN i nie pracowałeś, to chyba ciężko będzie Ci udowodnić związek z UK żeby dostać pre-settled. No i jak koledzy napisali, musisz później być przez 6 miesięcy w UK w każdym roku kalendarzowym. Nie rozumiem po co ten cyrk w ogóle, co to ma Ci zapewnić?
@duzeelobenc: Znaczy miałem na myśli to, że jest napisane, że jeżeli ma się ten dokument to nie trzeba mieć NIN więc jeżeli ja nie mam tego dokumentu to chyba NIN jest mi potrzebne, chociaż nie jestem pewien czy muszę mieć ten NIN i chciałem się upewnić czy da się jakoś załatwić pre settled bez NIN