Wpis z mikrobloga

Odwiedził mnie dzisiaj mój wnuczek. Tomeczek bardzo interesuje się nowymi technologiami i tymi komputerami. Cały czas coś tam klika i czyta jakieś wiadomości. Przyszedł i zaczął mi opowiadać o jakimś elonie muśku, że to wielki człowiek i ma nowoczesne podejście do życia. Wywiązał się miedzy nami taki dialog:

Tomeczek: spejsx wykonało pomyślnie test startu rakiety, która zabierze kiedyś ludzi na Marsa.
Ja: Tomeczku ale po co nam lecieć do tego marsa? Co tam jest?

Tomeczek coś tam pomruczał pod nosem o jakieś ciemnocie i królu elonie, po czym parskną i wyszedł bez pożegnania.

Jak dzisiaj trzeba rozmawiać z tym młodym pokoleniem? Niby wszystko wiedzą a wytłumaczyć zwykłemu człowiekowi nie potrafią.

#bekazpodludzi #zalesie ##!$%@? #spacex #pdk
  • 11
@cumpot ja mam 31 lat już jakiś czas mieszkam w Niemczech tj 9 lat i nie potrafię tzn niewiem o czym mam rozmawiac z ludźmi 18 lat w większości to Niemcy ale myślę że w Polsce to samo. Ci ludzie bez obrażania nikogo kompletnie nie myślą, są jak zombie i oglądają tylko netflixa, Youtuba i tiktok mają. Zero życia w tych ludziach. Dokąd zmierza ten świat...
@tomasheek1989: a masz swoje dzieci? U mnie było podobnie - o czym rozmawiać z o połowę młodszymi ludźmi?

Od kiedy mam swoje dziecko co prawda dopiero lvl 2, ale już widzę, że mam jakoś inne podejście do dzieci i zawsze umiem coś tam zagadać czy zaciekawiać. Wcześniej nie chciałem dzieci nawet brać na ręce :D

myślę, że od przebywania w danym otoczeniu człowiek się przystosowuje i jak moja będzie miała 18
@cumpot pewnie masz rację, pracuje z ludźmi którzy raczej ( choć nie na pewno) nie mieli super dzieciństwa. Tylko przeraża mnie z kad dzisiejsza młodzież bierze wzorce, niestety dzieci jeszce nie mam. Myślę że wszytko zależy od wychowania. Ale co mogę powiedzieć to mlodziec niemiecka to katastrofa