Wpis z mikrobloga

@Sumistrz5: Badania nie. D3 mi poleciła endokrynolog, robota nastudia i teraz na stażu całe dnie przed komputerem, więc światła mało to czemu nie. Brałem kiedyś takie standardowe z apteki 1k/2k to raczej lipne, ale mam rodzicielkę nauczycielkę w-f'u i od innego w-f'isty dowiedziała się o takich specyfikach. Co do samopoczucia, obecnie kiedy codziennie rano biorę regularnie jedną, czuję że mam więcej energii i nie czuje się ciągle senny i zmęczony w
@Sumistrz5: lek vigantol w kroplach, mi endokrynolog polecała vigantoletten 1000 bo też lek, pare lat temu był jeszcze na recepte, ale vigantol też bedzie ok (ja wolę bo wydajniejszy i mam dosyć łykania tabletek więc takie krople są fajne)
vigantol


@blablalbla: 1000 jednostek to żadna dawka, osoba dorosła potrzebuje suplementacji na poziomie 800-2000, dla ludzi z nadwagą nawet do 4K jednostek D3 biorąc pod uwagę przyswajalność z tego typu produktów, trzeba by się nażreć chyba z 5-10 takich tabletek by to uzupełnić, a kolega ma niedobór, czyli potrzebuje jeszcze więcej.
@Sumistrz5: Radzę też nie przesadzać, D3 jest rozpuszczalne w tłuszczu, więc niestety jest możliwość przedawkowania D3. Bezpieczna dawka dzienna dla dorosłego to 4K przyswojonej D3. Sam muszę przerzucić się na połówkę tabletki, by nie przesadzać, ale jednak ty masz niedobór.
@XanderPLXE: to ile tabletek sobie weźmiesz to już druga sprawa, tylko vigantoletten 1000 i 500 jest lekiem a nie suplementem

a vigantol to krople też możesz zamiast 2 wziąć więcej

przede wszystkim to leki a nie suplementy, więc są przebadane i wiesz co tam masz i przyswajalność jest dobra, jak mówię mi vigantoletten 1000 przepisała endo, początkowo brałam chyba 4 tabletki więc 4k jednostek D3 a nie 1000
@blablalbla: W przypadku D3 różnica międze lekiem a suplementem jest w tym, że lek gwarantuje stałą dawkę na przestrzeni czasu, nawet po terminie spożycia.. I to co ja podawałem wyżej, dla zwierząt, ma skład znacznie lepszy niż dla ludzi, bo nie ma tysiąca zapychaczy, spulchniaczy i innych dupereli, które się pcha obecnie nawet do leków. Wiem co mam we wszystkim bo czytam etykiety wszystkiego co kupuje, bo lubię gdy w mojej
@wisniowa211: Cytrynian magnezu z magnezem i melatoninę na sen. Gdzieś tam rodzinka chyba jeszcze Kwas hialuronowy z witaminą C brała. Badań nie robiłem, bo nie miałem problemów z D3 żadnych, biorę no bo zawsze trzeba uzupełniać. Nie wiem jak w UK, ale u nas w aptece wciskają 500/1000 jednostek jako cudowny preparat, dopiero nie dawno się większe pojawiają. Tak samo wapno na alergie wciskają ludziom. Więc pewnie coś na rzeczy tutaj