Wpis z mikrobloga

Mireczki jak to jest z wyliczaniem LTV przy #kredythipoteczny w przypadku gdy np. umowę z developerem na mieszkanie podpisałem 2 lata temu i mam po cenie np. 8000zł/m2 a cena aktualna za identyczne mieszkanie(piętro niżej) to 10 000zł/m2. Bank policzy mi LVT tego mieszkania po cenie rynkowej czy weźmie tą z mojej umowy?
  • 8
@milczacyzpiotrami: taki operat to drogi bajer?
tu już wygooglałem że około 1000zł

bank to sam ogarnia? czy ja sam powinienem sobie kogoś znaleźć kto mi to wyceni? Jeśli ja sam zrobię t bank i tak będzie robił swój?

Czy może być tak że bank zrobi sobie operat pod siebie tj. zaniżając wycenę żeby zarobić na warunkach kredytowania?
@PiotrekSul: 300-400zł, chyba że masz niestardardową nieruchomość. Najlepiej zapytaj w banku ile za to biorą, czy akceptują wyceny przygotowane przez inne podmioty i kiedy musisz za to płacić (np. w PKO płaci się dopiero przy podpisaniu umowy, czyli jeżeli nie podpiszesz to bank pokrywa koszty wyceny). Zapytaj też czy zaakceptują wycenę z umowy (ale to raczej nie jest Ci na rękę).
@PiotrekSul: Jeżeli nigdy nie brałeś kredytu hipotecznego to skorzystaj z usług doradcy kredytowego. Mają szeroką wiedzę na temat ofert banków, znają kruczki w umowach no i wytłumaczą ci wszystkie zagadnienia związane z kredytem. Doradcy kredytowi utrzymują się z prowizji banku, więc dla konsumenta taka usługa jest nieodpłatna, gdyby nie doradca (pośrednik) to część tej prowizji bank zapłaciłby swojemu doradcy (tj. pani Halince w okienku banku). Dodatkowo jako pośrednik zarabiają niezależnie od
Mireczki jak to jest z wyliczaniem LTV przy #kredythipoteczny w przypadku gdy np. umowę z developerem na mieszkanie podpisałem 2 lata temu i mam po cenie np. 8000zł/m2 a cena aktualna za identyczne mieszkanie(piętro niżej) to 10 000zł/m2. Bank policzy mi LVT tego mieszkania po cenie rynkowej czy weźmie tą z mojej umowy?


@PiotrekSul: Zależy to od banku. Część banków w przypadku różnicy między wartością z umowy, a wartością z operatu