Wpis z mikrobloga

@zapalara: Nie ma czegoś takiego jak "broń sportowa" czy "broń kolekcjonerska".
Nikt nie klasyfikuje broni przydzielając je do tych grup.
Poszczególne modele broni mają różne cechy, które określają, czy broń może zostać zarejestrowana w tym czy innym celu.

A biorąc pod uwagę, że zezwolenie do celów kolekcjonerskich robi się na podstawie dokumentów, które uzyskuje się przy okazji robienia zezwolenia do celów sportowych -- nie rozumiem, czemu nie zawnioskować od razu o
dzięki panowie, pokrywają się wasze odpowiedzi. Musze wiecej poczytać.

Jeszcze dwa pytania:
1. Czy to uczestnictwo w zawodach sportowych jest trudne? Jak bardzo? Scigałem sie troche na motorach wiec motoryka u mnie OK, ale nie kwestia ile godzin trzeba poswiecic. Jak takie zawody wygladaja?

2. Dostałem pistolet P08 Luger na CO2 na kulki BB 4.5mm. Coś tam nim ćwicze, ale zle mi lezy w rece. I chciałbym sobie zacząć ćwiczyć Berettą 92,
1. Czy to uczestnictwo w zawodach sportowych jest trudne? Jak bardzo? Scigałem sie troche na motorach wiec motoryka u mnie OK, ale nie kwestia ile godzin trzeba poswiecic. Jak takie zawody wygladaja?


@zapalara: zalezy od zawodów. od 2x 20 minut raz w roku do kilku dni :D zawody to fun, serio. nie ejst to w ogóle uciażliwe.

2. Dostałem pistolet P08 Luger na CO2 na kulki BB 4.5mm. Coś tam nim
@capybara_: nie, nie po prostu jestem ciekaw jak to wyglada. Na moto polega to na tym ze 20 gości wchodzi w zakret za prostą startową 150kmh po hamowaniu z 260. Jestem po prostu ciekaw jak dużo minimalnego przygotowania jest potrzebne. @blackphoenix dzieki za info
@zapalara:
Na przykładzie zawodów "O Klamkę Prezesa".
Odbywają się co miesiąc, zorganizowane tak, że możesz przyjść na jedną edycję, wystartować we wszystkich dyscyplinach i masz komplet startów.
Rejestrujesz się na okienka czasowe na poszczególne dyscypliny przez internet.
Przychodzisz na swoją godzinę, rejestrujesz się, płacisz, dostajesz karty startowe.
Jak przychodzi Twoja kolej -- strzelasz.
Czas -- zazwyczaj godzinę, półtorej, zależy jakie tempo mają inni zawodnicy./

Równie dobrze możesz oddać po jednym strzale
pozwolenie na broń kolekcjonerską czy sportową?


@zapalara: Zależy do czego, dla samego posiadania broni najlepiej pozwolenie na broń sportową do celów kolekcjonerskich. Zdobywasz tak łatwo jak sportową, ale nie musisz sobie potem zawracać głowy jakimiś zawodami.

nie rozumiem, czemu nie zawnioskować od razu o oba.


@Polinik: Ja wnioskowałem o jedno, bo nie widziało mi się ogarniane tych zawodów na siłę( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zapalara: Czasami sędziuję na zawodach i zdarzają się goście, którzy będąc już na stanowisku strzeleckim oznajmiają, że to będzie ich pierwszy raz - i nie mają na myśli zawodów tylko chodzi o pistolet w ręku....
Musisz znać podstawy obsługi broni i mieć dobre chęci. :)