Wpis z mikrobloga

SPOILERY

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi całą nagonkę na fabułę w Tlou2?
Uważacie, że gra jest nie do zaakceptowania przez związki lgbt czy tez brak akceptacji swojej płci? (wiemy o kogo chodzi).
Według mnie cały motyw zemsty Ellie był bardzo dobrze przeprowadzony. Od samego początku Abby zostaje nam przedstawiona jako postać, której mamy nienawidzić. Dodanie możliwości poznania perspektywy Abbie i wywołanie nienawiści do Ellie było super zagraniem. Dodatkowo porzucenie Diny na rzecz kontynuowania pogoni za Abbie lub sama końcowa walka, jakże jałowa, wręcz obrzydliwa.

Gra bardzo ciężka jeśli chodzi o fabułę i klimat, raczej nie chciałbym jej przechodzić drugi raz. Czy mi się podobała? Tak, nawet bardzo.

#thelastofus #tlou2 #ps4
  • 17
@Clay0506: Głownie to raczej chodzi o to że przedstawiony scenariusz ni jak sie ma do jedynki. Zmieniono charakterystyke postaci. Gra głownie polega właśnie na tym co napisałeś, zrobimy z Abbie suke a pozniej bedziemy wybielac jak bardzo sie ja da. A z Ellie na odwrót. To jest cała fabuła w Tlou2 wymuszone gowno plus brak jakichkolwiek refleksji, nie zostawia cie z pytaniem jak w jedynce czy Joel slusznie postąpił tylko MASZ
@ejenes:

Nie mow mi, ze tworcy przez przypadek zrobili z Abby koksa


Design postaci nigdy nie jest przez 'przypadek'

Wiec tak, w pierwszej kolejnosci tworcy delikatnie sugeruja, ze laska moze byc reprezentantka lgbt


Co ma jej bycie koksem do bycia częścią LGBT?

Nastepnie staraja sie ja wybielic, pokazac ze nie jest taka zla


Jednym z motywów przewodnich gry jest to że nie ma ludzi 'złych', tylko ludzie którzy mają swoje własne
@ejenes:

Dla mnie taka charakterystyka postaci moze sugerowac jakiegos transa


Bo masz #!$%@? pojęcie ludzi transseksualnych.

To zupełnie jakbym ja powiedział że kobieta nosząca krótkie włosy w grze sugeruje bycie lesbijką xD

Polecam tez sie tak nie spinac w zwyklej dyskusji na wykopie, bo ci zylka peknie. Jak kazdy, mam swoje zdanie, a co o nim sadzisz, to mnie srednio interesuje


Lubię się pospinać kiedy spotykam się z tak olbrzymią dozą
@ejenes:

jaki cel mieli tworcy tworzac taka a nie inna postac do swiata postapo


Taki że chcieli stworzyć bohaterkę która przełamać stereotypy i będzie się odznaczać wyjątkową siłą fizyczną.

laska miala czas na diete, 5 posilkow dziennie i superserie


Gdybyś grał w grę, to byś wiedział że przez całe swoje życie żyła w dość cywilizowanych warunkach. Czy to kiedy była częścią świetlików czy wtedy kiedy mieszkała w Seattle. Miała duży dostęp
@ejenes:

Ellie jest 2x mniejsza niz Abbey, a nie wygladala na slabsza, badz mniej twarda


Już na 100% widać że nie grałeś w tą grę xD Czemu tak brzydko kłamiesz?

Wiec jaki stereotyp oni przelamuja


Stereotyp kobiety która jest fizycznie słaba. Męczy mnie już to odpowiadanie na oczywistości.

Ostatnia rzecza jaka kojarzy mi sie ze swiatem postapo z zombi, jest kobieta koks


Ojej.

Tworcy mocno promuja lgbt w tej grze


Promują?
@Clay0506: Nie wiem w co grali ludzie którzy tak krytykują te grę - Abby pod koniec gry jest cieniem samej siebie, można łatwo porównać jak wyglada ich starcie w kinie a jak pod koniec gry gdzie wyglądają praktycznie tak samo jak Ellie jesli chodzi o posturę itp. Może odrobine przesadzili z jej muskulaturą, bo ciężko sobie taka wyrobić działając tak dużo w terenie jak Abby, ale będąc cały czas na stadionie
@Ofacet: Chłopie, zapisuje się do Ciebie na lekcje cierpliwości. Ja bym nie dał rady.
@Clay0506: Taki los gier, które nie idą wydeptaną ścieżką, tylko wyznaczają nową. Cieszę się, że Naughty Dog miało jaja by wykorzystać swoją renomę do stawiania coraz dalszych i odważniejszych kroków. Nawet kosztem takiego tyłkopieczenia.

Ja również nie rozumiem nagonki TLOU2 to przecież kolejne arcydzieło.