Wpis z mikrobloga

Mógł Koulibaly wcześniej piłkę podać, mógł ją po prostu wybić. Wina jest po jego stronie, kropka.


@Cinkito: Mógł Messi wcześniej ją zabrać, mógł po prostu go wyprzedzić i pobiec na bramkę. Wina jest po jego stronie, kropka.

Ty w ogóle ogarniasz, że dosłownie każdemu faulowanemu można tak powiedzieć? Mógł wcześniej oddać strzał, mógł po prostu zrobić zwód, wina jest po jego stronie...
  • Odpowiedz
Messi był pierwszy przy piłce i tyle


@Cinkito: przy czym? xD polecam przyjrzeć się nagraniu ponownie, bo Messi wstawił stopę przed rozpędzoną stopą przeciwnika blokując wybicie piłki Koulibaliemu, ale piłki nie dotknął. Nie można w ten sposób blokować uderzenia lub podania piłki, bo to jest wbrew przepisom xD Messi musiałby najpierw dotknąć piłkę, żeby można było stwierdzić, że był w jej posiadaniu
  • Odpowiedz
@Cinkito: Oglądamy te same powtórki? Messi nie odebrał mu piłki, nie dotknął jej nawet, po prostu między nogę obrońcy a piłkę wsadził swoją nogę, nie miał kontaktu z piłką i dopiero po kopnięciu w nogę piłka została dotknięta. To jest faul Messiego. Nie wolno blokować w ten sposób wybicia/strzału, jest to niebezpieczne zagranie. Gdyby Messi przejął faktycznie piłkę chociaż na jeden pełny kontakt ze stopą (a najlepiej gdyby wyprzedził obrońcę i
  • Odpowiedz
@zexan: @Amasugiru: jeden i drugi, bo obaj piszecie o tym samym. Jakie konkretnie przepisy zabraniają odbierania piłki w taki sposób (szczególnie żeby jeszcze za to kartkę dawać xD)? Ewentualne jakieś przykłady z innych spotkań. Messi nie dotknął piłki wyłącznie temu, że został kopnięty, gdyby miał pół sekundy więcej to już normalnie piłkę by przejął. Koulibaly go kopnął i to w jego interesie było pilnowanie napastnika. Tu chyba naprawdę kibicem Realu
  • Odpowiedz
@Cinkito: ja w sumie nie wiem jak to interpretować bo jednak messi tej pilki nie dotknął, a teraz sobie wyobraź, że zawodnik będący w defensywie stara się tylko włożyć nogę przed nogą rywala w ogóle nie interesując się piłką. może trochę #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@BialaczkaWykopu: ale jak miał jej dotknąć jak dostał kopa w stopę? Obrońca musi pilnować takich rzeczy, Koulibaly dobrze wiedział z kim gra i jak szybki jest Messi. Mając za sobą napastnika takiej klasy nie można sobie pozwolić na tak bezmyślną grę
  • Odpowiedz
@Cinkito: Messi jako jedyny z nich dwóch wiedział co się dzieje, koulibaly może być najlepszym obrońca świata i nadal nie miał szans ogarnąć, tymbardziej że wykopywał piłkę. To tak jakby ktoś robił przewrotkę (czyli od podjęcia decyzji i wyskoku nie kontroluje gdzie są obrońcy) a ktoś się w niego chamsko wbił.
  • Odpowiedz
@Wzzx: dlatego od początku pisałem, że faul jest przypadkowy i że nie jest celowy, ale co to zmienia? To nadal faul. A co do przewrotki to jeśli piłkarz A podbije sobie piłkę do przewrotki, ale w tym czasie piłkarz B nabiega na piłkę i wybiję ją głową przez co piłkarz A kopnie go w głowę to też będzie faul. Przecież Messi nie dotknął obrońcy, to był bezpośredni atak na piłkę. A
  • Odpowiedz
@Cinkito: uważam po prostu że taka zasada, ten kopnął tego więc go faulował, jest w podobnych przypadkach wbrew duchowi gry. Stwarzanie zagrożenia na boisku nawet bez kontaktu z innymi graczami powinno móc być karane. W zwolnionym tempie tego nie widać bo nie czuć tej prędkości. Można ewentualnie usłyszeć że Messi nadbiega z taką a nie inną prędkością.
  • Odpowiedz
@koszalin123 @niedosolonyMakaron @tracef @philger @philger @Amasugiru #!$%@? nikt na świecie nie ma wątpliwości co do tej sytuacji. Koulibaly się zagapił dał się wyprzedzić i wyciął Messiego równo z trawa a przyjdą wykopki co w piłkę ostatnio grały w 3 podstawówce bo potem mama zwolnienie z wuefu napisała i wiedzą lepiej xDDDD zrozumcie dzbany ze jeżeli wskoczę przed zawodnika z piłką i zastawie ja ciałem a on mi #!$%@?ł bułe od tyłu to
  • Odpowiedz
@Cinkito @wiktorek "nikt na świecie nie ma wątpliwości", i dlatego 4 minuty checkowali i ostatecznie sędzia z sianem we łbie który podyktował pierwszego karnego dyktuje drugi. Polecam poczytac sobie zagraniczne fora pilkarskie, sedziowkie i inne #!$%@?.
Macie podobne siano takze nie bylo sensu cokolwiek pisac, na wasze odpowiedzi w ktorych co zdania pada uwielbienia dla karla.
"Myślę, że sam Koulibaly nie będzie miał pretensji o tego karnego" xd
  • Odpowiedz
@tracef: pierwsze miejsce gdzie wszedłem, reddit:
https://www.reddit.com/r/soccer/comments/i65htf/barcelona_30_napoli_luis_suarez_penalty_goal_451/?utm_medium=android_app&utm_source=share
Poczytaj sobie. Wszyscy piszą "clear penalty", przynajmniej z tych komentarzy, które przeczytałem, nie szedłem do końca wątku. Var sprawdzał długo bo najwidoczniej sędziowie są nieudolni. Te zagraniczne fora jakie mam poczytać to chyba realmadryt.com, realmadryt.es, realmadryt.de i inne takie.
I jakie uwielbienie dla Messiego? Szanuję go jako piłkarza za to jak gra i co osiągnął, darzę umiarkowaną sympatią, ale to tyle. We wczorajszym meczu
  • Odpowiedz
@Cinkito: Nie wszyscy, a ci co piszą "clear penalty" to potem tłumaczą, że wina jest zawsze po stronie kopiącego xD Blokowanie z bliska nakładką to też jest pewnie wina strzelającego że nadzieje się na korek. Ponadto wciąż tam ktoś pisze, że Messi zdobył piłkę, wyprzedził obrońcę. No niesamowite jak ślepym ktoś może być. Tak samo inny "ekspert" pisze, że "gdyby nie kopnął to by Messi mu piłkę odebrał" no #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Amasugiru: no nie wszyscy, ale przy tym ilu Barcelona ma hejterów to wynik 80-20 na korzyść "clear penalty" i tak uważam za jasno postawioną sprawę.
I tak, Messi zdobył piłkę, był w posiadaniu. Tak samo jak bramkarz, który rzuca przed siebie na ziemię piłkę żeby ją wykopać też jest w jej posiadaniu, pomimo że nie ma z nią bezpośredniego kontaktu i nie można mu jej zabrać żeby do pustej bramki strzelić.
  • Odpowiedz