Wpis z mikrobloga

@wolny_kangur:

Geopolityka innymi prawami się rządzi niż emocje i przekonanie o słuszności. Wypadkowa sił jest często dla nas niekorzystna i nie w smak. Ale waląc głową w mur nic się nie zmieni.


Ta, oczywiście. I w wypadku takiej dyskusji 7 lat temu, oddałbym Ci to i powiedziałbym 'no rzeczywiście, w MSZ pracują tęższe głowy od mojej'. Ale obawiam się że w erze dyplomatołków, to jest po prostu kwestia niekompetencji.
  • Odpowiedz
@Ofacet Mówisz o Polskim MSZ? Oczywiście. MSZ nie zrobiło nic w tej sprawie. Dosłownie nic. Białoruś trzeba ratować ale kufa tak, żeby przypadkiem nie #!$%@?ć jeszcze bardziej.
  • Odpowiedz
@leobonheart

Korwin robi pitos, co jakiś czas nowa żona, ludziom leci piana z ust i nadal funkcjonuje w polityce od lat 90tych


1. Jedna nowa żona ;)
2. co z tego, że funkcjonuje? Wiem, że go nie lubisz ale pytam co takiego zrobił na rzecz Rosji lub może zrobić gdy konfa dojdzie do władzy?
  • Odpowiedz
@wolny_kangur Korwin to nie rusofil, jakby był to by siedział jak Piskorski albo podzielił los Leppera. Życie polityka to nie tylko pisanie specustaw, organizowanie partii, ale i przyjemności związane z polityką. Wątpię czy by cokolwiek zrobił
  • Odpowiedz
@lubii: nie przypuszczasz, że obalenie Łukaszenki doprowadzi do agresji strony rosyjskiej? Według mnie jest to bardzo prawdopodobne i podzielam zdanie JKM.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lubii: Przecież Korwin ma tutaj rację. Łukaszenka jest gwarantem balansu między Rosją a zachodem i strefy buforowej dla Polski. "Wolne" wybory na Białorusi w sytuacji gdzie nie istnieje zaden prawdziwy proeuropejski kandydat to przesunięcie granicy z Rosją na Podlasie.
  • Odpowiedz