Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 195
Przypomniało mi się jak w drugiej klasie podstawówki dołączyła do nas Białorusinka - bawiliśmy się permanentnie m.in w to, że kto dotknął jej albo jej rzeczy to przekazywał zarazę, którą musiał przekazać następnemu XD wtedy najgorszym wyzwiskiem było to, że "X kocha Ksene", a teraz pewnie większość z nich by wolała taką ze wschodu niż swoje #p0lka xD

#bialorus
  • 35
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: mylisz pojęcia ustawiania hierarchii w grupie co owszem jest dla człowieka jak najbardziej naturalne, a zachowaniami z gruntu bandyckimi. A już stawianie znaku równości pomiędzy dobrym/wysokim statusem ekonomicznym rodziców, a właściwym wychowaniem i dobrymi wzorcami zachowań tylko pokazuje absolutny brak wiedzy w temacie i Twoją ignoracje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ksieciunio-: a w jaki sposób dziesięciolatek ma pokazać innym, że jest więcej warty od nich? Dobrze się ucząc?
Dzieci z zamożnych domów statystycznie będą dużo lepiej wychowane niż te z biednych nie mówiąc o patologii, a jednak nie widać dysproporcji w takim zachowaniu (poza tym, że patusy się lepiej biją bo mają więcej treningu w dzieciństwie ale wśród dobrze bijących się wg mnie nie ma różnicy) co pozwala mi stwierdzić, że
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: no właśnie chodzi o to, że nie. Sposób wychowania nie ma nic wspólnego ze statusem materialnym (patologię pomijam). Przecież Twoje wywody się nie trzymają kupy, w jaki sposób chcesz udowodnić, że lepiej wychowa dziecko ktoś kto jeździ SUVem niż starym seicento. Linia podziału nie przebiega przez pryzmat konta bankowego. Przecież sam zauważyłeś, że szkolni huligani też byli tacy z dobrych domów. Coś widzę, że wnioskowanie logiczne nie jest Twoją mocną
  • Odpowiedz
@TenTypZez: pamiętam jak w połowie semestru jakiś ze wsi typek dołączył do naszej klasy to ku buty na slup napięcia wrzuciliśmy, podobno od starego #!$%@? za to dostał i tydzień w szkole go nie było xD
Też lata 90
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: To fajna patologia. Do mojej szkoły podstawowej przyjechały kiedyś autobusem właśnie dzieciaki z Białorusi. Nikt się do nich nie rzucał, każdy chciał z nimi porozmawiać, a jedyne, co do dziś dobrze pamiętam, to że było tam bardzo dużo ładnych dziewczyn o blond włosach.
  • Odpowiedz
a nie brałem w tym udziału, ale jak opowiedziałem o tym rodzicom w domu to tato wziął mnie na poważną rozmowę i wyjaśnił, że takie


@Ksieciunio-: tu dochodzimy do wniosku, że większość rodziców w Polsce ma dzieci a nie wychowuje
  • Odpowiedz
@TenTypZez co za bzdura. w latach 90 do mojej szkoly przyjechali uczniowie z lotwy. Mialem kilku w klasie I od razu zaprzyjaznilismy sie. Nie bylo zadnej takiej sytuacji. Lepiej powiedz gdzie mieszka mentalne ubustwo xD
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: U mnie w klasie niestety nie było Kseny, tylko rudy grubas, który się w dodatku zaczynał. Schemat był taki - gruby się zaczyna > dostaje w #!$%@?ę > leci do starych > starzy chodzili po placu zabaw i grozili dzieciakom XD
  • Odpowiedz
@mich160: Tutaj to widać zemstę gnębionych. Teraz zbierają się w grupki pod tagami przegryw i blackpill i gnębią wszystkich, którzy nie spełniają ich przegrywowych norm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz