Wpis z mikrobloga

1 sierpnia na zamku Tenczyn odbyła się V edycja organizowanej corocznie imprezy związanej z inscenizacją Obrony Zamku Tenczyn przed Szwedem w 1655 roku. Organizatorem był Korpus Artylerii Zamku Tenczyn przy współudziale Fundacji New Era Art Jana Potockiego oraz zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych. Niestety w tym roku, z uwagi na ograniczenia związane z "zarazą" , liczba rekonstruktorów została ograniczona do 150 osób. W rekordowym 2019 roku, było ich 400. Przygotowania do imprezy trwały od początku roku, a jej losy ważyły się do ostatniej chwili. Prawdopodobnie, była to jedna z kilku nielicznych imprez XVII wiecznych w Europie w 2020.
A ja miałem okazję oglądać oraz przeprowadzić kilka wywiadów z pasjonatami do których obejrzenia serdecznie zapraszam. Pierwszym z nich jest już legenda czyli Tomasz Smok Wolski.

Link do znaleziska - Jaka szabla? Czyli wywiad z Tomaszem Wolskim ps. "Smok"

Poniżej wołam osoby, które wyraziły chęć otrzymywania powiadomień o nowych wpisach.Jeśli ktoś chciałby dopisać się do listy, proszę o zostawienie plusa przy przeznaczonym do tego komentarzu pod niniejszym wpisem.Zachęcam również do obserwacji pierwszego tagu, którym opatrzone zostało linkowane znalezisko (tag autorski - historykon)
Zapraszam wszystkich do odwiedzenia i subskrybowania mojego kanału historycznego na YT ➡️ Andrzej Włusek - Historia poza horyzont
Jeśli podobają Ci się moje filmy i uważasz, że powinienem rozwijać dalej kanał to zostań moim patronem na patronite ➡️ który znajdziesz TUTAJ

Dodatkowe Tagi: #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #zwyczaje #swiat #liganauki #zainteresowania #swiatnauki #wojsko #rekonstrukcjahistoryczna #zamki
sropo - 1 sierpnia na zamku Tenczyn odbyła się V edycja organizowanej corocznie impre...

źródło: comment_1597076747E5eIfbpJcs12NVHBojHI3C.jpg

Pobierz
  • 52