Wpis z mikrobloga

Po miesiącu szukania RODów, wreszcie znalazłem - ROD idealny, z domkiem całorocznym 35m+35m poddasze / 5m wysokosci (pod limit), zasięgiem internetu sięgającym 140mbps, działeczką 310m i masą fajnych krzaczków z owockami (ʘʘ)

Jutro podpisuje umowe, pijcie ze mną kompot ()


#rod #chwalesie #dzialka
Rabusek - Po miesiącu szukania RODów, wreszcie znalazłem - ROD idealny, z domkiem cał...

źródło: comment_1597081151ottPjlTAWheVvSIc8kpdN4.jpg

Pobierz
  • 136
@Rabusek tego życzę, natomiast nie widzę nawet 1 powodu dlaczego miasto miałoby utrzymtwac rodosy w miejscu, gdzie m2 stoi po 10k. Plan zagospodarowania zawsze można (i nalezy) zmienić. Zwłaszcza teraz w obliczu mniejszych dochodów z pitu i przez koronę

Btw dobrze kojarzę, że mieszkasz w blokach zbudowanych na miejscu innego Rod?
Btw dobrze kojarzę, że mieszkasz w blokach zbudowanych na miejscu innego Rod?


@kaaban: tak xD ale tam pod tymi rodami był taki plan zagospodarowania (mieszkaniówka)

natomiast nie widzę nawet 1 powodu dlaczego miasto miałoby utrzymtwac rodosy w miejscu, gdzie m2 stoi po 10k.


@kaaban: akurat w okolicy tego roda cena za metr to już 5-6k. Rozumiem tok myślenia, ale zmiana zagospodarowania to też nie takie hop siup w jeden tydzień
@Rabusek: to już, Ci mówię, że maksymalne stawki za całość działki obecnie w PL to 11zł brutto z m2 i od 5 do 35zł za nasadzenie. Dodatkowo umowę na dzierżawę mogą Ci wypowiedzieć w każdym momencie (nie muszą czekać do końca). Wówczas wypłacają Ci to odszkodowanie. Stary zastanów się nad tym, znam od groma przypadków z Łodzi oraz Poznania gdzie ludzie tracili ogromne pieniądze. Takie ceny za ROD to jest patologia.
@Sloneczko: Skąd Ty te ceny brałeś?
Rozmawiałem z trzema prezesami ROD i potwierdzali że domek murowany to dość spora kwota. Z tego co sam znalazłem też to potwierdziłem:
https://finanse.wp.pl/stracili-dzialki-ale-dostana-nawet-po-100-tys-zlotych-6114132998059649a

Pan Zbyszek, który przez 10 lat pielęgnował swoją działkę w ROD „Ustronie”, z wyceny jest zadowolony - za opuszczenie ogródka dostanie odszkodowanie w wysokości 100 tys. zł. Denerwuje go tylko, że nadal nie dostał pieniędzy.


tu masz typa co dostał 100k XD
@Sloneczko: ¯\_(ツ)_/¯ zarząd dostał 7 milionów, kwestia wypłaty.

Tak czy siak wiem z jeszcze lepszego źródła niż prezesi że kasa jest wypłacana na podstawie wartości altany, EOT
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: sprawdz czy w dokumentach dzialki jest uchwala o przyjeciu planu budowy altany. Jezeli brak to nie masz dochowanych wszystkich formalnosci. Ponadto sprawdz odleglosci od granic dzialki. Niemniej bardzo ladna dzialka i jak na obecne czasy to wcale nie drogo. PS. Sprawdz jeszcze plan zagospodarowania przestrzennego czy przypadkiem przez ogrod nie przebiega ci obwodnica.
sprawdz czy w dokumentach dzialki jest uchwala o przyjeciu planu budowy altany.


@MiG-21: dzięki! Jutro o to spytam.

Ponadto sprawdz odleglosci od granic dzialki.


@MiG-21: domek na pewno był zgodnie z limitami budowany, ale nie wiem jak z granicami działki. To też sprawdzę :)

PS. Sprawdz jeszcze plan zagospodarowania przestrzennego czy przypadkiem przez ogrod nie przebiega ci obwodnica.


@MiG-21: tylko tereny zielone w tym miejscu są przewidziane.
@Rabusek: ja uważam, że takie ogródki to super sprawa jednak sam też przerabiałem ten temat i nigdy więcej zwłaszcza, że historie moich znajomych są identyczne. Na Twoim miejscu zainteresowałbym się tematem działek budowlanych które wyprzedaje skarb państwa lub AMW. Sam obecnie w woj. łódzkim posiadam dwie działki kupione za bardzo małe pieniądze i jest to własność 100% która idzie w górę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: jeśli się nie boisz mogę zapytać ile udaje ci się wyciągnąć pracując zdalnie dla usa/niemiec mając te 27 lat? I jak to wygląda w praktyce tu z podatkami itp itd?