Wpis z mikrobloga

89 + 1 = 90

Tytuł: Ślady
Autor: Jakub Małecki
Gatunek: literatura piękna, zbiór opowiadań
★★★★★★★★★

Przypadkiem natknąłem się na Małeckiego i wow, ale to było świetne. Ostatnio czytałem trochę za dużo starszej "klasycznej" literatury (głównie Conrad, Hemingway, Prus) i potrzebowałem czegoś nowego. Małecki to strzał w 10, powiew świeżości. Książka to zbiór opowiadań, każde o innym bohaterze, ale ich losy wzajemnie się przeplatają. Przez to z jednej strony czytamy to jako osobne opowiadania, ale wszystkie składają się w całość. (Osobno też jak najbardziej funkcjonują, do niektórych na pewno wrócę). Tytułowe "ślady" to to, co zostawiamy w czyimś życiu nawet po krótkim epizodzie, przypadkowym spotkaniu. Akcja wszystkich opowiadań dzieje się w Polsce, czasami w małych wsiach, czasami w dużych miastach. Opowiadania bardzo smutne, ale nie na siłę. Małecki piszę o historiach "zwykłych" ludzi, ich osobistych dramatach, problemach, życiu. Czytając je miałem wrażenie, że to się naprawdę mogło kiedyś wydarzyć. Warto przeczytać, super odkryć nowego autora, na pewno przeczytam więcej jego książek. Polecam mocno, aż żałuje, że kupiłem książkę na promce za 9.50 (zwykłe miękkie wydanie), bo autorowi należało się więcej XD


#bookmeter
algarve_ - 89 + 1 = 90

Tytuł: Ślady
Autor: Jakub Małecki
Gatunek: literatura pię...

źródło: comment_1597589935LD74rFiyZ6brcNDQHPc0rI.jpg

Pobierz
  • 6
@ostoja: na razie planuje przeczytać jeszcze "Rdzę" a potem zrobić sobie przerwę i wrócić do innej literatury, może za rok czy dwa przeczytam "Dygota"

ten smutny klimat bardzo mi się spodobał, Małecki zdecydowanie do mnie trafił