Wpis z mikrobloga

Oi #!$%@?, użytkowniczka @Luna98x wrzuciła posta jak to jej podczas pandemii ciężko, wiecie, polka musi siedzieć na wsi w domu rodzinnym bo nauczanie zdalne i nie ma jak to poska...poszaleć w mieście, liczyła pewnie na poklepanie po ramieniu i atencję od inceli, a tu co się stało? Została przedstawiona prawda o obibokach i pasożytach żerujących na rodzicach. Bo tak trudno studiować i pracować jednocześnie. Posta oczywiście usunęła bo nie spodobały jej się komentarze xD

#p0lka #logikarozowychpaskow
Pic rel post
z.....s - Oi #!$%@?, użytkowniczka @Luna98x wrzuciła posta jak to jej podczas pandemi...

źródło: comment_15976494677oNvDK05Tg0wDWM1ojkvKX.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: Za dużo siedzisz na wykopie jeśli myślisz że to norma :). Przykładowo mam dużo znajomych po prawie, zarówno kobiet jak i mężczyzn, ponad połowa z nich ma pracę bo byli gdzieś poleceni po znajomości, nie dlatego że mieli piątki w indeksie.
Myślę że w innych branżach biurowych musi być podobnie.
  • Odpowiedz
Za dużo siedzisz na wykopie jeśli myślisz że to norma


@revente: to uwaga warta podniesienia, nie norma - jak byśmy bardzo po naszych rodaczkach nie jechali to zwyczajnie za mało mamy gości :P

Przykładowo mam dużo znajomych po prawie


specyficzne środowisko gdzie efekt znajomości jest podkręcony do 11/10
ale tu też pojawi nam się kwestia płci i znane mi Panie Prawnik (koniecznie z wielkiej!) narzekają na to że to klub penisów
  • Odpowiedz
@Fearaneruial: zgodą że wszystkim oprócz ostatniego punktu - pomogłam w znalezieniu pracy wielu osobom ze studiów a aktualnie pomagam człowiekowi z liceum zacząć siedzieć w IT. Nie wszystkie kobiety wbija nóż w plecy. Za to jeden z "kolegów" robił to ciągle. Wiązanie tego że stereotypem jest słabe.

Za to masz rację że dobrze gdy te imprezy to jakieś konferencje branżowe albo koła naukowe albo spotkania z których można wynieść pożyteczne kontakty
  • Odpowiedz
Wiązanie tego że stereotypem jest słabe.


@Axoi:
takie już są drogi naszej świadomości że potrzebujemy uogólnień (czy też stereotypów) bo są one zwyczajnie użytecznymi narzędziami poruszania się po świecie, niestety nie zawsze mamy czas i okazje wszystko samemu zgłębić więc używamy tych schematów które działają zwykle
tylko trzeba mieć z tyłu głowy że zwykle =! zawsze i jeśli się wyłamujesz to plusy dla Ciebie
Ale, jako kobieta w IT nie supportujesz
  • Odpowiedz