Wpis z mikrobloga

Jak dodajecie style CSS do swojego projektu w React?

Widziałem już kilkanaście sposobów którzy moi koledzy robią...

Ja np. zawsze tworze katalog components i każdy komponent ma u mnie własny katalog, np. Nav/ a w Nav/ mam index.js i style.css gdzie z index.js importuje style.css. Później importuje do aplikacji "Nav/" z komponentów.

A wy jak robicie?

Widziałem u kolegów, że style dodają do tego samego pliku z komponentem lub robią całkowicie szaloną rzecz, gdzie tworzą katalog styles/ i z niego dodają do componetów pliki. (dla mnie to za dużo skakania by było...)

A Wy? Jaki jest wasz styl importowania stylów w React?

#react #programowanie
  • 7
@aptitude: Też widziałem, że każdy robi jak chce. W większych projektach jak musisz coś zmienić to czasami już nie wiadomo co ktoś znowu wymyśli. Twój sposób jest moim zdaniem w porządku, sam lubię mieć odseparowany css od js, a nie nawalone wszytko w js.Gdy piszę projekt dla siebie to zwykle tworzę komponent i includuje do niego style. Jak się rozrośnie to można skorzystać z scopowania styli jak w Vue. Chociaż jak
@aptitude: Trzymanie css osobno nie w js jest zdecydowanie szybsze. Takie coś jako montowanie komponentu przy dużej liczbie wierszy(np. tabela), rozległej sieci komponentów itp. w js jest zdecydowanie wolniejsze. Oczywiście w większości przypadków nie zwraca się na to uwagi, tak jak do optymalizacji odświeżania stanu na początku nikt nie zwraca uwagi, ale przychodzi taki moment, że zaczyna mulić nawet na dobrych komputerach, a na telefonach jeszcze gorzej i wtedy trzeba się