Wpis z mikrobloga

@AZ-5: A to nie jest tak, że Polkomtel może zakładać operatorom wirtualnym lejek np. w czasie gdy nadajnik jest mocno obciążony natywnymi klientami Plusa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@efceka: niestety nie wiem jak to wygląda w Plusie, ale np. w przypadku T-Mobile i Heyah nie stosowano nigdy takich praktyk.
@klepa: Nie ma tragedii. 1.5Mbps powinno wystarczyć do Googlemaps czy fb. Nie ma dziur w zasięgu? Obecnie mam numer w Play i #!$%@? dostaję jak nawet we Wrocławiu są rejony gdzie internet trafia szlag, a zasięg spada do jednej kreski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@efceka: dlaczego wybierasz operatorów, którzy bazują na sieci Plusa z którym masz złe doświadczenia?

Dobrym wyborem jest Play lub coś co opiera się na jego nadajnikach (np. #mobilevikings) - możesz dowolnie przełączać się między zasięgiem różnych dostawców, gdy zgubisz zasięg np. Play, telefon automatycznie wyszuka inną sieć (np. T-Mobile).
@AZ-5: E? Ja przecież narzekałem na Play. Plus chodzi mi bardzo elegancko w miejscach gdzie go używam jako mobilny net do laptopa, dlatego nalegam na Plusa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@efceka: sorki, źle przeczytałem :) chyba jeszcze śpię :) a wiesz, że możesz sobie ustawić na sztywno zasięg wybranego operatora? Maja sieć opiera się właśnie na Play i ustawiłem sobie żeby cały czas był na T-Mobile.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@efceka: Play ma to do siebie że gdy telefon ma zrobione automatyczne wyszukiwanie sieci (a tak jest domyślnie) to jego własna sieć ma najwyższy priorytet - w praktyce wygląda to tak, że telefon będzie kurczowo trzymał się jednej kreski Play, nawet gdy w tym samym miejscu T-Mobile miałby pełen zasięg.
Maja sieć opiera się właśnie na Play i ustawiłem sobie żeby cały czas był na T-Mobile.


@AZ-5: Przełączyłem na sztywno na T-Mobile i potestuje tydzień-dwa. Może to będzie dobre rozwiązanie bez kombinowania jak koń pod górę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@efceka: plush to nie operator wirtualny, tylko submarka plusa. Dlatego nie widzę powodów by miał mieć jakieś ograniczenia. Co najwyżej 5G może nie działać. A prędkość? Dyskusja o tym jak zwykle jest bez sensu, bo trzeba to przetestować w zależności od tego gdzie przebywasz. Podaję niżej moją prędkość w plushu. Podobne są w Playu i t mobile. Zaś Orange ma poniżej 10 Mbit.
mishek - @efceka: plush to nie operator wirtualny, tylko submarka plusa. Dlatego nie ...

źródło: comment_15978217129IQiyoAqqBWeKg0wEcYyNp.jpg

Pobierz