Wpis z mikrobloga

Rejestrowal sie ktorys ze studentow w urzedzie pracy jako bezrombotny zeby miec ubezpieczenie? Wszedlem rano na pacjent.gov.pl i mi pokazuje Narodowy Fundusz Zdrowia nie potwierdza prawa do świadczeń
Stan na dzień: 20.08.2020

Zarejestrowałem się w urzędzie pracy online przed chwilą jako bezrombotny i dupa, dalej pokazuje ze nie jestem ubezpieczony a skladek zdrowotnych mi wcale nie pokazuje a pracowalem w tym roku 3 miesiace na UOP i 3 miesiace na UOZ. Studiuje zaocznie i wychodzi na to, ze uczelnia mnie nie ubezpieczyla?

Musze isc zrobic USG stawu skokowego/sciegna achillesa bo juz 3 tydzien kuleje, bylem u fizjoterapeutki ale guzik mi pomogla i generalnie nie moge biegac.
#nfz #urzadpracy #studbaza
c.....r - Rejestrowal sie ktorys ze studentow w urzedzie pracy jako bezrombotny zeby ...

źródło: comment_1597901246u7FzYsHcP1vckSkKKTRUsw.jpg

Pobierz
  • 18
@chuyowy_trader:
możesz mieć tylko jedno ubezpieczenie zdrowotne(z jednego źródła) i działa to tak, że od dziecka jesteś podpięty pod rodzica, w momencie, w którym idziesz pracować na UP albo UZ, to ubezpieczenie z tej umowy nadpisuje ubezpieczenie pod rodzicem, później umowa się kończy i nic automatycznie nie wraca, musisz powiedzieć rodzicowi żeby znowu zgłosił cię u pracodawcy, jest to kompletnie normalne i trzeba to robić co roku, jeżeli co roku pracujesz
@krand: zarejestrowalem sie poki co w urzedzie pracy jako bezrobotny, dostalem niedawno decyzje i bede uderzal do lekarza rodzinnego. Na stronie pacjent gov pl dalej widnieje jako nieubezpieczony ale to pewnie kwestia o ktorej @hanksters pisal ze musza to przetworzyc w systemie
@chuyowy_trader: tak, ale radzę poczekać, aż się to pojawi w systemie, bo ogólnie jest tak, że to że nie jesteś wpisany, nie oznacza, że nie masz prawa do bycia ubezpieczonym, w skrócie - jak idziesz od lekarza i jesteś nieubezpieczony, to możesz zażądać wizyty itp. tyle, że zostanie to wpisane na odpłatne świadczenie, zaraz będą cię ścigać i co do zasady, masz chyba 7 dni na ubezpieczenie się/udowodnienie, że w tym