Wpis z mikrobloga

@Kaker: jego pomysły były podyktowane sytuacją rynkową i sytuacją materialną, nie wymyślił wszystkiego sam, i nie wprowadził w życie wszystkiego sam. Masz przeidealizowane spojrzenie na tych ludzi, którzy są tak naprawdę zwykłymi ludźmi i nie są w żaden sposób lepsi niż ty czy ja, ani nie robią nic co zasługuje na 10000x lepsze życie niż my. Możesz sobie być w nich wpatrzony jak w złotego cielca, ale to nie zmieni rzeczywistości.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 zwykłymi ludźmi jak najbardziej są ale jednak żeby dojść do takiego bogactwa trzeba mieć po prostu łeb do takich rzeczy, analizować, kombinować. Wydaje mi się, że antykapitalizm to domena zazdrośników i tyle.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 w naszym systemie przynajmniej każdy może osiągnąć sukces a za komuny każdy miał gówno no chyba że wydawałeś rozkazy palowania robotników to wtedy miałeś dużo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 w sumie możemy się tak kłócić w nieskończoność sam właściwe już mam własne przedsiębiorstwo więc twoje argumenty i system który popierasz kompletnie mnie nie przekonają siedzimy w innym punkcie.
  • Odpowiedz
@Kaker: Domena zazdrośników? A czego mam zazdrościć? Czy krytyk złodzieja zazdrości mu rzeczy które ukradł? Czy krytyk mordercy zazdrości mu zabitych osób? Czy krytyk kłamcy zazdrości mu zręczności, z jaką udało mu się okłamać naraz tyle osób? Nie. Takie twierdzenie to forma zbycia przeciwników kapitalizmu i jest dowodem braku argumentów. Myślisz że jak będę bogata to odpuszczę sobie socjalizm?

Jestem zagorzałą przeciwniczką PRLu i państwowego etatyzmu. Twoje kontrargumentowanie "a za PRLu
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 No ale ta analogia jest kompletnie bez sensu, mówisz coś o pracy biznesmenów a nie wiesz nawet jak wygląda ich praca bo z tego co piszesz wynikałoby że zarządzanie firmą to leżenie brzuchem do góry kiedy tak to nie wygląda.
  • Odpowiedz
@Kaker: bo co? Bo boli cię że własność prywatna to legalna kradzież? ( ͡° ͜ʖ ͡°) w białych rękawiczkach. Ale złodziej przecież tak się napracował żeby się nakraść!! Nie leżał przecież brzuchem! Kradzież jest trudna, ryzykowana i ciężka! Należy mu się!
  • Odpowiedz
@Kaker: To już tym razem nie analogia. Kapitalizm to kradzież wartości dodanej pracy. Kradnież wartość pracy swoich pracowników i nawet ci z tego powodu nie wstyd.

PS: inb4 - podatki to również kradzież. Jestem anarchistką. Nie uda ci sie mnie zbałamucić kolejną mądrością o tym, jak było za PRLu. Więc nawet nie próbuj.
  • Odpowiedz
@Kaker: No i to tam mamrasz pod nosem? Znowu chcesz mi powiedzieć że ci się dobrze żyje z kradzieży, więc nie czujesz się złodziejem bo ciężko na to pracowałeś żeby się nakraść?
  • Odpowiedz