Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, jak zacząć inwestować? Jestem kompletnie zielony, ale chciałbym zacząć przygode :D czytałem kilka poradników mniej więcej jak to wygląda, problem tylko taki, czy muszę szukać tego domu maklerskiego i do niego jechać założyć konto? Czy może można to inaczej zrobić internetowo?
#inwestycje
  • 14
@OazaSpokojuu ściągnij sobie Investing.com aplikację załóż wirtualny portfel demo. Poczytaj trochę/ poogladaj Youtube. Wybierz strategię która chcesz inwestować i trzymaj się jej mocno. Później dopiero przenieś się na realne konto i tu w zależności jaką masz strategię możesz zdecydować między IKE/IKZE albo zwykłym maklerem. I dalej w zależności od strategii makler polski albo zagraniczny. Jeśli zagraniczny to w zależności od wielkości portfela degiro albo IB.
@OazaSpokojuu: wszystko można załatwić przez neta . wybierz sobie taki który ma najniższe prowizje, aktualnie chyba ING, tylko tam czasem apka się wiesza. Myślę , że podstawa to rozumieć analizę techniczna , fundamentalną , wiedzieć cos o oscylatorach , i na jakie teraz branże jest hype
@oguras tak zgodzę się z tym ale jeśli nie zna się wogole podstaw i mechanizmu giełdy to bez sensu wchodzić z kasą. Nie mówię żeby się wczuwal w to czy osiąga zysk na demo bo masz rację bez emocji to i tak żadna nauka. Jednak na takim demo pozna czym jest wolumen czy wskaźniki cena/zysk. Co to dywidenda. Nauczy się chociaż minimalnie oceniać zadłużenie firmy jej zysk rentowność. No i w międzyczasie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OazaSpokojuu: nie mam takiej możliwości, ale jak sobie w to wszedłem teraz to widzę, że mi tak jakby zatwierdzili ankietę, która kiedyś wypełniłem i mogę iść do kolejnego kroku - może prawo się zmieniło i ankieta jest teraz obowiązkowa