Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu zauważyłem, że gdy spojrzę w niebo, na białą kartkę lub w monitor, to przed oczami latają mi jakieś nitki. Podobno są to mroczki, przyczyn wiele w tym rak xD Nie jestem już pierwszej młodości, bo 35lvl, ale coś takiego podobno (ze starości) występuje dopiero po 50.

Zastanawiam się, jak dużo osób ma coś takiego. Ankieta!

#przegryw #zdrowie #okulista #wzrok

Masz mroczki przed oczami

  • Czasami 54.5% (36)
  • Często 34.8% (23)
  • Nie 7.6% (5)
  • Nie wiem co to 3.0% (2)

Oddanych głosów: 66

  • 14
@Fox7er: raczej męty, nie mroczki. Dużo osób to ma (na stałe w tym samym miejscu w polu widzenia), większość po prostu nie zwraca na to uwagi. Jak staniesz się na to przewrażliwiony to będzie przeszkadzać, ja tak czasami mam jak jestem bardziej nerwowy. Ale poza tym po prostu nie pamiętam o tym.
@Fox7er: Czarne gówna mam na oczach, przebadany dość dokładnie, zdiagnozowano SKS, o czym też wcześniej guglowałem. Da się z tym żyć, chociaż wkurza jak patrzę na białe monitory, a to niestety 80% czasu mojej w pracbazie. ;) Lvl podobny do Twojego.
@Fox7er: gdzies szukalem informacji na ten temat i to podobno zalamanie swiatla w galce oczenj podczas przeplywu krwi przez naczynia krwionosne w galce ocznej. Efekt roznicy cisnienia przy kazdym biciu serca i przeplywie krwi powodujacy zalamanie swiala. ¯\_(ツ)_/¯
@Fox7er: to są męty :)
Mnie przy lvl 27 też się zrobiły. Byłem u okulisty, który twierdził, że z wiekiem tak jest... W każdym razie jeśli jest kilka i szybko nie przyrastają to nie ma, co się martwić i trzeba z tym żyć.