Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie tylko nazywanie PSLu partią centrową


@RegularJohnny: wydaje mi się, że to wynik sceny politycznej lat 90, PSL był partią wiejską, której nie interesowały specjalnie spory ideologiczne postsolidarność vs postkomuniści, więc mogli z każdym praktycznie wejść w koalicje (to bardziej AWS był przeciwny ZSL, ale potrafili się dogadać), natomiast koalicje postAWS i SLD to stały się realne niedawno. Przecież przed 2015 rokiem koalicja PO-SLD była praktycznie niemożliwa, a KE wzbudzała
@Gilgamesz69: @NijuGMD: @niezdiagnozowany: problem z manipulacją w tych opisach jest taki że dla PiS wybrane są cele strategiczne i ogólne a dla partii opozycyjnych cele szczegółowe.

PiS ma napisane "budowa silnego i nowoczesnego państwa" a prawda jest taka że tak ogólny cel powinien znajdować się przy każdej partii!

Drugie to na przykład zamiast in vitro powinno być " systemowe i państwowe wsparcie rodzin które nie mogą mieć dzieci"

Trzecie
Podsumowując. LUDZIE, cała siłą propagandy i manipulacji jest finezja.

@p_z_jedenastu: PiS już pokazał, że jeśli idzie o propagandę, to się w finezję nie bawi, więc jestem skłonny uwierzyć, że to nie dzieło propagandysty, tylko niezbyt ogarniętej studentki politologii.
@adios

ciekawe czemu Konfederacja jest opisana jako jedna partia a Zjednoczona Prawica, Lewica czy Koalicja Polska nie.

Nie istnieje coś takiego jak zjednoczona prawica, a koalicja polska istnieje tylko jako klub.

Konfederacja jest zarówno partią jak i kołem.
@NijuGMD: @DizzyEgg: @NoNameNoIdeaNoLife: jak nie ma propagandy? Niekonsekwentne kryteria opisu by ukryć niewygodne rzeczy to jest właśnie proganda. Piszą o tym, że partia jest prawicowa- pis (jest prawicowa tylko w zakresie obyczajów, w zakresie gospodarki to lewicowa jest, ale tego już nie napiszemy oj nie nie). Gdyby to nie była propaganda to by było opisane tak: partia XY, obyczaje prawicowe/lewicowe, gospodarka prawicowa/lewicowa, + ew. odwoływanie się do jakiejś ideologii.