Wpis z mikrobloga

Właśnie baba przyszła marudzić, że jej #kot po wyleczonym zapaleniu pęcherza sika w kuwecie ale w poprzek, a nie wzdłuż, tak jak ona by chciała xD niestety moje sugestie rozwiązania problemu jej nie satysfakcjonowały, najlepiej jakbym miała "zaszczyk" prostujący koty xD

Pozdrawiam wszystkich siedzących w #pracbaza w sobotę ( ͟ʖ)

#koty #weterynaria #zalesie troche bardziej jednak #heheszki
  • 18
@KoriManiaczka: Mogłaś jej powiedzieć, że ma zrestartować kota. Pokazujesz i objaśniasz, że pod ogonem ma taki guzik i ma przytrzymać ten guzik przez 3 sekundy. Kot się wyłączy i po 5 minutach się włączy i kot zacznie sikać na prosto. I za to wszystko zainkasować 100 pln za poradę ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@KoriManiaczka Myślę że na początku wystarczy jak zmniejszysz poziom agresji i popracujesz troszkę nad kulturalnym sposobem komunikacji. Pytanie wydaje mi się zasadne bo nie napisałaś co powodowało tą panią, a raczej ciężko samemu dojśc do jakiś sensownych wniosków w tak absurdalnej sytuacji.
@KoriManiaczka: a nie pomyślałaś, ze dla tej Pani to może być problem ponieważ kot sikając w ten sposób obsikuje cała kuwetę, a czasem jak sprejuje w górę to i siebie? U mojego kota takie zachowanie pojawia się w marcu. Jednak kiedyś jak zaczął tak robić w innej porze roku, a później koło kuwety to okazało się, ze miał piasek w pęcherzu. Wiec może pęcherz dalej jest nie wyleczony, a nie każdy
@jazmojegopokoju prostatę badam psom, ale koty często są zakłaczone i muszę wyciągać manualnie takie kupsko z włosami :< no i czasem sprawdzam czy gruczoły okołoodbytowe nie są przepełnione. No i przy krwawych sraczkach też badanie per rectum to podstawa.

@rybsonk nie ma też nic o pluciu ludziom w ryj na powitanie ( ͡º ͜ʖ͡º)

@b4rtois jeżeli sika po krawędzi bo nie przykuca dobrze to warto zbadać mu
@KoriManiaczka: to jest roczna kotka i niestety raczej to kwestia preferencji. Kuweta już jest większa niż wanna dla dziecka, więc większej nie zmieszczę. Kombinowałem z różną ilością żwirku, ale niewiele to pomagało. Na szczęście nie jest tak zawsze, ale powiedzmy co drugi raz. Dzięki za odpowiedź