Wpis z mikrobloga

@tHoePs: Gdzie Ty kupujesz karmy dla świnek i ile tego tam jest? W moim zoologicznym kosztuje 3,20 za paczkę i jak miałem 2 świnki to spokojnie starczyło na 2 tygodnie. Teraz jak mam jedną to starcza na miesiąc, mimo tego że straszny z niego głodmor (no bo miałem samca i samiczkę, teraz tylko samca.
@tHoePs: ja mam dwóch gejów, kupuje im wór 15kg żwiru na ok 3tyg za 14 zeta, żarcie na miesiąc za około 30zł plus warzywa i zioła 20zł/mc.
@Kasper5s5: karma versele laga 16 zł za 750g , w sklepie zoologicznym w mieście. przez internet taniej mnie by nie wyszło, ze względu na dostawę. karma za 3,20 jest po prostu ... kiepska.

@kulu: kratki marzą mi się takie, ja mam zwykłą setkę :) żwirek gdzie kupujesz? ja kiedyś wzięłam na próbę pelet z obi ale miał taki dziwny zapach. jaką karmę kupujesz? ja warzyw już nie
@tHoePs: No nie wiem czy znowu "kiepska", świnka nie narzeka ;>. Dużo jest w niej nasion, więc kupuje bo mój świniak je tylko nasiona, a karmy na kilogramy mają ich po prostu za mało.
@Kasper5s5: przykro mi, ale nasiona to właśnie NIE jest jedzenie dla świnki. tuczą , są niezdrowe i mogą powodować zakrztuszenia. świnka jak się przyzwyczai to je, taka natura, ale to jest fast food raczej niż porządne jedzenie.

polecam właśnie karmy versele laga, vitakraft ewentualnie, beaphar. jak najmniej ziaren, więcej granulatu, suszonych warzyw i owoców.
@tHoePs: Rzecz w tym że w tych paczkach jest wszystko co świnka powinna jeść aby zachować "naturalność". Świnkę kupiłem kiedy była jeszcze mała (z 3 tygodnie miała) i kupowałem jej właśnie to jedzenie w paczkach, suszonych owoców nie, granulaty nie, tylko zboże (czy inne pszenne jedzenie, nie znam się na tym) i nasionka w niej zawarte.
@tHoePs: co do kratek, kupiłam je przez forum jakieś dwa lata temu, zajebista sprawa, wszystko można z nich zrobić, bardzo funkcjonalne :)

żwirek, to moje najlepsze odkrycie z cyklu tanie i dobre :D

kupuje w sklepie gdzie sprzedają brykiet opałowy, dokładnie pellet barlinek - jest taki jak kupny pinio dedykowany dla kotów i innych, polecam można na tym nieźle przyoszczędzić.

karmy, jak dla mnie temat rzeka :D

swoje marudy karmię beapharem
@kulu: ja swoim daję vl nature, jedzą ale trochę wybrzydzają, jak dotąd z karmą wszystko było ok. chciałabym przerzucić je na vl complete, ale to trochę kosztuje ;/