Wpis z mikrobloga

122 + 1 = 123

Tytuł: Zabić drozda
Autor: Harper Lee
Gatunek: literatura piękna
Ocena: 8/10

★★★★★★★★

Książka wywołała u mnie spore emocje, jest bardzo ładna. Podobają mi się wykreowane postacie i to, że historia jest taka realistyczna. Zabawy niewinnych dzieci mogą przenieść niektórych do dzieciństwa i beztroskich zabaw na podwórku. Świetny wątek czarnoskórych i rasizmu wobec nich, wzruszające rozmyślenia dzieci na ten temat który pokazuję jak bardzo niesprawiedliwe i beznadziejne jest zjawisko rasizmu. Jeśli macie kogoś kto przejawia jakieś rasistowskie praktyki to podarujcie mu tą książkę, mi by było głupio gdybym sam przejawiał takie zachowania i czytał o refleksjach dzieci na ten temat. Pokazuje to jak dzieci niedotknięte jakimiś durnymi wartościami potrafią być bystre i przejawiać zachowania których oczekiwałbym bardziej od dorosłych niż dzieci.

Pewnie większość z was zna fabułę tego klasyka ale i tak opowiem. Opowiada ona dzieciach mieszkających w miasteczku amerykańskim w latach przedwojennych, ich ojciec jest prawnikiem, dostał on bardzo delikatną sprawę w tamtych czasach - musi bronić oskarżonego o gwałt na białej kobiecie czarnoskórego faceta.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1598265059d9g7kMfIFUwLw2Gn9F2Rk5.jpg
  • 10
@Wypok2 czy ja wiem? Na początku padało dużo nazwisk których czytelnik nie miał prawa znać ale potem właściwie początek nie miał znaczenia i po dosłownie kilku stronach poznajemy historię która idzie "swoim, dobrym tempem"
@Tosiek14: niestety dla mnie kontynuacja była jedną z niewielu książek, których nie dałam rady doczytać do końca. Utknęłam gdzieś na 2/3 całości i porzuciłam chyba na zawsze. Cała książka wiała okrutną nudą i miałam wrażenie, że jest na siłę napompowana przydługimi opisami.