Wpis z mikrobloga

@KOXsu: blenda osłabia skorupę, jeden ma 3 warstwową, ten droższy 5 warstwową skorupę z kompozytów różnego rodzaju, poliwęglan jest dość tanim materiałem, dlatego tanio wyjdzie za cs15
Rpha 11, to już wyższa półka, w zasadzie najlepszy kask za tą cenę

Najbezpieczniejsze kaski mają mocowanie DD (jedyne które na pewno nie spadnie z głowy), nie ma blendy i sa integralne
@KOXsu: RPHA11 zapewni lepszy poziom bezpieczeństwa. Jeśli tylko o bezpieczeństwie mowa, to CS15 przy RPHA11 to gówno. Przede wszystkim materiał wierzchni skorupy, mniej warstw ESP, zapięcie microlock (które jest dobre do kasków na skutery albo na czopery)
Co do cen: jeśli uważasz, że kask za 400zł jest odpowiedni, żeby chronić twoją głowę... to pewnie masz rację.

@Dystrybutorek: Nie, RPHA11 nie jest kaskiem sportowym, jest tak samo sportowy jak np. Shoei
@RupturaPerinei: nie znam.sie na kaskach wiec pytam. Jesli maiłby byc tylko wygodniejszy o cichszy to nie widze sensu dopłacania w moim przypadku. Jesli jest znacznie bezpieczniej to wezme rpha 11
@KOXsu: Wg SHARP C70 5 gwiazdek, Cs15 4, RPHA11 3. Żaden nie jest certyfikowany przez SNELL co może oznaczać że albo nie przeszedł certyfikacji albo nie był wysłany do SNELL Foundation do przetestowania. Jak Ci bardzo zależy na ochronie w razie W to zamiast w 5 gwiazdek albo SNELL zainwestuj w neck protector ale wersje szosowe są dość drogie i zawsze wch.. niewygodne.

@Kotniepies

Bledna osłabia....

Ty osłabiasz :-)

@RupturaPerinei

Ty
@RupturaPerinei:

EPS a nie ESP, to jest jedna warstwa, #!$%@?łeś ze skorupą, RPHA 11 gorzej wypada w testach niż CS15, kask sportowy to integral z DD i dobrą wentylacją, górna krawędź pola widzenia mało zależy od samego kasku, co by se tam Shoei nie pieprzył w marketingowej makulaturze, dużo bardziej zależy od kształtu głowy, microlocki i podobne zapięcia są bezpieczne pod tym względem że się nie wypną przy uderzeniu, nie dostałyby
@KOXsu: kupuje sie taki kask, na jaki cie stać. Braknie ci milimetra i co zrobisz? albo uderzenie będzie o 2N silniejsze, jeden kask puści, drugi wytrzyma, chcesz to sprawdzać żeby móc powiedzieć 'ha, debile, nie opłacało się, przeżyłem'. To są tego typu rozkminy, których się nie da ograniczyć widełkami niestety.
Ludzie jeżdżą w kaskach za 50pln i żyją. Tak ludzie jeżdżą w kaskach za 2500 i giną, niestety. Przy wypadkach nikt
EPS a nie ESP


@Man_of_Gx: masz mnie, literówka

to jest jedna warstwa


@Man_of_Gx: no ok, ale jeśli się czepiać, to Shoei mówi o dwuwarstwowym EPS. Na potwierdzenie: https://www.shoei-helmets.com/technology/inside-a-shoei-helmet.html - punkt 4. Ale tak, głównie chodziło mi o właściwość pt. Multi-Density i to, że w CS-15 to 3 gęstości, a w tym drugim chyba 5

#!$%@?łeś ze skorupą


@Man_of_Gx: no nic nie #!$%@?łem ze skorupą, pisząc o gorszej porównywałem poliwęglan
Shoei mówi o dwuwarstwowym EPS. Na potwierdzenie: https://www.shoei-helmets.com/technology/inside-a-shoei-helmet.html - punkt 4.


Shoei to ogólnie dużo mówi :-)


@Man_of_Gx: no nic nie #!$%@?łem ze skorupą, pisząc o gorszej porównywałem poliwęglan z włóknem szklanym


Ale gorszość termoplastiku i podobnych to tylko jego większa waga a to nawet nie są duże różnice, skorupa kasku nie może być zbyt sztywna bo zgodnie z prawami fizyki hełm który się odbije zamiast wgnieść wygeneruje większe przeciążenia.

@