Wpis z mikrobloga

Dobra, gravel po bike fittingu, zmianie opon na 35C, nawinięcie drugiej owijki na starą, objechane 1200km i jest git. Można się ogarniać na jakąś dłuższą wycieczkę. Jeszcze tylko #!$%@?ć (wrócić do Timeów) przereklamowane SPD-SL (bo niby sztywne...), wrzucić Timey i rower gotowy do jazdy. W przyszłym sezonie pewnie wjedzie bikefitting szosy...albo nowa szosa.
Genesis Croix de Fer 30, 10,53kg, CroMo + widelec karbon. "nieźle" jak na stal. Troche już na nim jężdżę (od zeszłego roku), ale @sargento jeszcze mi nie zaliczał gravela :P
#gravel #rower
Pobierz uysy - Dobra, gravel po bike fittingu, zmianie opon na 35C, nawinięcie drugiej owijki...
źródło: comment_1598381265hNDAQ2zOfQgcEZCduWzKq1.jpg
  • 24
@sebek1987: testowo do bike fittingu. Normalnie jeżdże na nim w Time + buty 5.10 Kestrel.
W szosie chyba też zostane przy Time i 5.10. Po prostu te buty są tak wygodne i sztywne, że nie widzę sensu przesiadać się na buty SPD-SL. żeby poczuć różnicę, musiałbym kupić buty o sztywności 8 w górę, a na co mje to :P.
edit: Wydetyowałem, bo jeszcze ktoś pomyśli że to mądra opcja :D.
@sargento: Nie, kiera jest idealnie poziomo (w stosunku do klamkomanetek). To jest rower z 2015, więc nie wkładali wtedy jeszcze (chyba) compactów. Ale nie przeszkadza mi, na gravelu i tak głownie na łapach. Dziekuję za zaliczenie :D.
@Desmosedici: Genesis jest rozm 52, szosa 54 (#!$%@? tabelka Treka, jestem w środku rozmiaru, ale po rozmowach z fiterem i po tym co widze na Genesisie, to szosa może być za duża). Ale to całkowicie inne geo ramy etc. Aktualnie w Genesisie odległość siodło-kiera to chyba 44cm przy mostu 60mm. W szosie musiałbym wsadzić mostek 40mm żeby uzyskać taką odległość :P.
W Gienku jest jeszcze kiera 40cm (idealna na mnie), w
@ShortyLookMean: Na tym Gravelu mam przejechane 4-5k km. Głównie drętwienie krocza mnie stresowało ( ͡° ͜ʖ ͡°), do tego drętwienie małych palców w dłoniach oraz stopach przy jeździe 6h i więcej. Po bikefittingu drętwienie krocza minęło, dłonie i stopy powoli się adaptują do nowych ustawień. Bike Fitting robiłem w Im Motion Wrocław, ul Pilczycka,, Tomasz Niedźwiecki (nie odmieniam nazwiska, żeby się ładnie indeksowało bo jest bardzo mało
@uysy ile Cię wyniósł fitting na Pilczyckiej? Orientowałes się można jakie ceny są we Wro w innych miejscach? Sam się zastanawiam czy nie przeboleć tych kilku PLN i mieć temat ogarnięty porządnie.
@reqq: 400zł pierwszy rower, po sesji masz 2 tygodnie na "reklamacje" czyli jakieś drobne poprawki.
Dlaczego wybrałem na Pilczyckiej u Tomka Niedźwieckiego.
Fizjo, czyli człowiek który wie więcej niż powie mu ruch kamery i analiza aplikacji, od razu ćwiczenia ogólne do roweru, rozciąganie po rowerze etc - doradził, powiedział i działam. Widzę sporą różnicę.
@uysy a w ogóle to "uuu w szosie mniej niż 90mm, stracisz stabilność, kaleczenie roweru" xD
Jakiej firmy znalazłeś? Bo jak szukałem to takie pancerniaki MTB raczej, typowo szosowych nie widziałem