Wpis z mikrobloga

Cześć mircuny, auto mi zaczyna odmawiać posłuszeństwa i chyba czas je wymienić na coś nowszego póki jeszcze w nie nie włożyłem więcej niż jest warte. Tak się składa że w tym roku zakładałem jednoosobową działalność gospodarczą, a że dochody stałe i branża bezpieczna, to myślę o leasingu. Tylko pytanie do kogoś kto się zna lub ma większe doświadczenie: od czego zacząć? Są jakieś porównywarki ofert? Jak to wygląda z kosztami (raty + ubezpieczenie+wizyty serwisowe)? Czy może są jakieś inne sposoby niż leasing na zakup lub finansowanie które nie pochłonie jednorazowo jakichś dużych środków? #kiciochpyta #pytanie #leasing #jdg
  • 9
@PeteGlorious: wybierz samochód, poznasz cenę brutto. Poproś w salonie o ofertę leasingu i podzwoń/mailuj po innych firmach leasingowych .... Z tym ostatnim żartowałem, podobno Mirek @optifinance jest bardzo konkurencyjny.
Jak chcesz wiedzieć ile całość kosztuje, pytasz o sumę opłat.
Inne koszty to: rejestracji, rozpatrzenia obcej polisy ubezpieczeniowej, coś jeszcze się znajdzie.
Za serwis raczej płacisz normalnie, to bardziej kwestia marki samochodu i oferty producenta.
Jeszcze możesz wziąć kredyt, lub wynajem długoterminowy.
@kuncfot a dlaczego dla Ciebie tylko leasing? Jakieś osobiste upodobania?

@Zwykly_Czlowiek jakiegoś konkretnego nie mam na myśli. Chociaż ostatnio jeżdżę często w góry i 4x4 by się w paru sytuacjach przydało. Ale bardziej zależy mi na jakimś kombiaku. Nie mam konkretnych wymagań. Z tego co widziałem to skoda ma fajne oferty.
@PeteGlorious: jak krótko działalność i nie przywiązujesz za bardzo wagi do auta to warto rozważyć fabryczny leasing grupy VAG. Poniżej 1000/msc możesz mieć Leona, Golfa czy Octavię. Czasami Superb niewiele drożej. Ubezpieczenie ok. 3% od wartości auta płatne jednorazowo, więc też spoko opcja. Pamiętaj tylko kupić GAP. Jak mniejsze auto typu Fabia, Ibiza to nawet koło 700zł/msc już z serwisem.