Wpis z mikrobloga

wyobrażam sobie u nas kwik blachojezdnych, ze nie mogą dojechać i ze im miasto miejsca parkingowe zabiera xD


@paradoksik: to dobrze sobie wyobrażasz. Taka rewitalizacji nie polega tylko na postawieniu zakazów ale również na zapewnieniu miejsc parkingowych poza ścisłym centrum i na poprawie komunikacji zbiorkomem. Ale domyślam się za w twoim mokrym śnie (i innych polskich wizjonerow) taka poprawa polega na postawieniu kwietników i ławek na dotychczasowych parkingach i położeniu
@abcde: ja nie mam mokrych snów. Na pewno nie takie jak sobie wyobrażasz :)
I tak, w Polsce, na przykład Warszawie, możesz zrobić parkingi P+R, dobry zbiórkom, a i tak ulica NAD LINIA METRA musi być 2x3 pasy, bo zawsze tak było i olaboga zabiorom. Inny przykład, ulica Swietokrzyska, samo centrum miasta, gdzie nie rzucisz kamieniem to trafisz w przystanek, skrzyżowanie dwóch linii metra. Jakie były płacze że jezdnię zwęzili, ze
w Polsce, na przykład Warszawie


@paradoksik: to miło.
A co do tego że był płacz to nie rozumiem o co chodzi. Zawsze ludzie marudzą jak muszą zmienić przyzwyczajenia. ZAWSZE. Nie ważne czego ta sama dotyczy. Ale jak jest to dobra zmiana ( ͡° ͜ʖ ͡°) to się wszyscy przyzwyczajają i dostosowują. Nie trzeba ludzi dzielić na samochodziarzy i oświeconych rowerzystów
@abcde: żebym był dobrze zrozumiany - ja chcę takich zlrewitalizacji w centrum miast, strefy ograniczenia 30 w osiedlowych ulicach, odpowiednio pojemnych dróg głównych i obwodnic. Do tego P+R, komunikację szynowa i ogólnie zbiorkom.

Ale jak budują zbiorkom, stawiają parkingi na obrzeżu, a jednocześnie mimo wszystko słychać kwik ze zwężą jezdnie (nic to, ze nie będzie potrzebna tak szeroka) albo namalują buspas, to ogarnia mnie śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
@abcde: ale ja nawet nie jeżdżę rowerem :D hulajnoga najwyżej żeby na tramwaj dojechać :)

I tak, te przyzwyczajenie wyśmiewam. Że wszędzie ma się dać dojechać samochodem, zaparkować pod samymi drzwiami, a jak ktoś daje alternatywę to drogem zabiorom. Chociaż alternatywa tańsza, szybsza, ładniejsza (no, może nie wszystko naraz :) )
@abcde: no to mam nadzieję, że wiedeń od ostatnich odwiedzin poprawił swój zbiorkom - bo koszty hotelu w centrum niedawno trzeba było brać razy 2, bo miejsce parkingowe płatne obok, albo w Bratysławie xD albo korzystałaś z metra - albo uber, bo pozostałe opcje prawie nie istniały.
Nie żebym miała coś przeciwko ogródkom, uwielbiałam to w ścisłym centrum Wiednia, prawie jak Budapeszt lub bardziej południowy śródziemnomorski mindset.
wyobrażam sobie u nas kwik blachojezdnych, ze nie mogą dojechać i ze im miasto miejsca parkingowe zabiera xD

I wtorujacych im polityków, ze wolność zabierają xD


@paradoksik: @PreczzGlowna:
tak tak...
Wystarczy wyjść z domu. Przykład poniżej z Gdyni.
Zdjecie u góry z google maps, na dole z rewitalizacji (nawet jeszcze chyba nie skończone, bo byłem tydzień temu i wygląda duzo lepiej niż na dolnej fotce).
Deptak elegancki, duzo zieleni i
m.....3 - > wyobrażam sobie u nas kwik blachojezdnych, ze nie mogą dojechać i ze im m...

źródło: comment_1598469049SRC2MOi0CWcCvTg2ckNS5d.jpg

Pobierz