Wpis z mikrobloga

Jadę sobie lewym pasem, bo niedługo skręcam a na prawym ciężarówki. Kulturalnie, limit prędkości w tym miejscu + 5km, ciężarówki obok jakieś 10 km wolniej.

Po chwili widzę w lusterku jak przykleja mi się do zderzaka jakieś audi. Gość mryga, mryga, kierunkowskaz w prawo, znowu mryga. Na oko jechał 30 km ponad limit zanim dojechał do mnie.

Ja #!$%@?ę.

Wszystko trwało może 2 minuty.

Nawet się zacząłem stresować, bo nie wiedziałem jakie manewry pajac za mną planuje i czy zaraz nie zaliczymy jakiegoś dzwona.

#!$%@?, jadę zgodnie z przepisami, na limicie prędkości, nie będę się #!$%@?ł pomiędzy ciężarówki.

Typ zaczął manewrować, w prawo, potem znowu w lewo, w końcu wymachiwać łapami i trąbić.

Nagle słyszę charakterystyczny dźwięk Policji. Gość w tym szale chyba nie zauważył, że za nim pojawił się radiowóz. Uspokoił się, zaczął zjeżdżać. #!$%@?. Ja też zjechałem.

Stajemy wszyscy na poboczu. Typ wyskakuje z auta i zaczyna dymić, że blokowałem pas. Pan Policjant, że w jaki niby sposób, jak wszyscy jechaliśmy na granicy prędkości, a nawet ją przekroczyliśmy.

"Do pana nic nie mamy." - zwrócił się policjant w moim kierunku.

"Ja chciałem tylko powiedzieć, że ten pan mało nie spowodował jakiejś kolizji". - wtrącam.

"Tak, widzieliśmy. Pan jest wolny."

Poczekałem chwilę w samochodzie. Zdenerwowałem się i nie chciałem od razu odjeżdżać. W lusterku zobaczyłem tylko, że policjant zaprasza gościa do radiowozu. Po minach policji widać było, że dostanie co najmniej 5 stówek. I dobrze. Chociaż to mało. Skąd się biorą tacy ludzie nie wiem, powinni im z miejsca zabierać prawko.

#policja #polskiedrogi #jprdl #takbylo #stopwariatomdrogowym
  • 136
@mickpl: wygląda jak standard na polskich ekspresówkach i autostradach, a tu nawet w mieście takie cyrki XD Chociaż i tak jest już trochę lepiej niżbyło.

Lewym pasem jak nie #!$%@? 170-180 to zawsze cię ktoś dojedzie na zderzak jak będziesz wyprzedzał 2-3 ciężarówki xD
@mickpl: z opisu wynika, jakbyś na lewy pas wbił się co najmniej ze 2.5 km przed zakrętem (75 km/h przez 2 min). Nie za wcześnie? Przez te 2.5 km trzeba było wyprzedzić ciężarówkę, zjechać na chwilę na prawy i puścić nerwusa, a nie trzymać go na dupie przez ponad 2 kilosy i się denerwować. Obaj się dziwnie zachowywaliście ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PanMuchomorek no tak masz rację - przepisy. Ale są różne sytuacje. Możesz nie znać miasta, a wiesz, że gdzieś tu trzeba skręcić (tak wiem jest nawigacja, ale ona da Ci znać jakieś 600m przed krzyżówką więc i tak trzeba będzie te 600m pojanuszować na lewym, poza tym mogę jej po prostu nie mieć i co mi zrobisz?). Możesz widzieć, że na lewym jest mega ruch bo wszyscy #!$%@?ą, a Ty masz za
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borysko_88:
Zgoda. Mnie to po prostu denerwuje, ale rozumiem, że sytuacja może być różna. Jak piszesz. Może klakson użyje, ale na tym się kończy. Kultura na drodze również jest ważna.
@vostok no tak, ale na prawy zjechać nie miał jak - tak wynika z jego relacji więc reakcja piątego zera za kierownicą jest totalnym nieporozumieniem

@PanMuchomorek klakson w Polsce to substytut hamulca także uważaj, żeby Ci ktoś potem w dupę nie wjechał ( ͡º ͜ʖ͡º)
@vostok: masz pelna racje, ze powinien zjechac na prawy i puscic jadacego szybciej, ale pamietaj ze tu jest wypok i zaraz nas zakrzycza, ze nie beda zjezdzac miedzy tiry, bo zgina (z reszta wiadomo, ze w miescie zwykle jedzie prawym pasem kolumna tirow w odstepach dwumetrowych ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Ale wszyscy którzy pisza o puszczaniu samochodu, który jedzie szybciej to dzbany. Czyli jadąc autostrada 140 ( czyli najwyższą dopuszczana prędkość) mam robić jakieś agresywne manewry typu wjeżdżanie na prawy pas, bo jaśnie ha tfu książę chce sobie pozapierdzielac ?
Mam pakować się pomiędzy jadące na prawym pasie samochody, wyhamować prędkość bo jakiś oszołom musi jechać >160 ? Ha tfu na was, jak chcecie jechać z taką prędkością to zapraszam na tor
Masz obowiązek trzymania się prawej strony jezdni. Gość #!$%@? lecz ty również się nie popisałeś, skręcasz w lewo to zmieniasz pas na 500-300 metrów przed zmiana kierunku jazdy. Rzeczywiście pojęcie wolnej jazdy przez ciężarówki jest okolicznością łagodząca lecz mam duże wrażenie ze sam sobie to dopowiedziałeś żeby się historia kleiła.
@geuze nonsens. Wystarczy jechać w sposób nieegoistyczny. Jedziesz 130 i chcesz wyprzedzić TIRa, który jedzie 90? Proszę bardzo. Zmień pas na lewy. Wyprzedź i wróć na prawy pas. Chcesz wyprzedzić kolejny pojazd? Znów wjedź na lewy i znów wyprzedź.

Na tym polega jazda z poszanowaniem innych uczestników ruchu.

Istnieje wielu kierowców o wysokich umiejętnościach, posiadających auta przystosowane do dynamicznej jazdy i Twoja jazda powinna uwzględnić takowych.