Wpis z mikrobloga

Zdaje się na mirko.
Nie wiem czy to kwestia wieku (~30 lvl) czy jakości aktualnych produkcji ale praktyczie żadna gra nie jest w stanie mnie zaciekawić na dłużej niż godzinę-dwie max a jeszcze z 8-10 latt temu grałem bardzo dużo i pomyślałem że zapytam na mirko.o jakieś ciekawe gry na PC
Generalnie z każdego gatunku mam swój ulubiony typ
FPS - Dishonored
RPG - Fable 1, Kotory, Wieśki
Przygodówki - TLJ, Life is Strange i wybrane telltale
RTS - Age of Mythology, Twierdza 1
Ścigałka - FlatOut 2, TDU, Most Wanted
Platformówki - Ori
Akcji - Batmany od Rocksteady
MMORPG - Aion, L2, Albion

Szukam gierek tak 2012+ bo wcześniejsze zapewne znam opartych na dobrej fabule i co najwazniejsze bez zapychaczy mapy, znajdziek i innego badziewia. Nie wiem czy to kwestia wieku czy kierunku w jakim poszła branża ale jak widzę nasrane na mapie to mam ochotę wyłączyć grę i jedynym wyjątkiem jest tutaj wiesiek trzeci choć drugie podejście do fabuły spełzło na niczym. Ostatnio odbiłem się od DA Inkwizycja, AC Odyssey i Horizon bo wszystkie miały nasrane na mapie na tyle że odechciało mi się fabuły robić.
Podsumowując, Gra z dobrą historią bez nasranych znaczników na mapie, chyba że ścigałka, przygodówka, rts czy platformer, wtedy zwyczajnie dobra gra ale nadal bez osranej znacznikami mapy. Która zaciekawi typa przed 30 xD
#gry #pcmasterrace #pytanie
  • 27
@funfelfonfafis: yep, to jedyna gierka w jaką gram regularnie od 10 lat xD
Można by powiedzieć że od kiedy zacząłem grać w Ligę praktycznie porzuciłem Singlówki z kilkoma wyjątkami z tej listy.
@FeC7800: Nope, ostatnio o tym myślałem bo lubię Arkane od czasów Dark Messiah ale Prey jakoś przeszedł bez echa, sprawdzę
@Ingvarr100th: Podpinam się - mam podobnie. Myślę, że może to wynikać właśnie z sytuacji życiowej i wieku.
Kiedyś jakakolwiek gra była dla ‚nas’ zapychaczem czasu i lepszą opcją niż tv, w pewnym momencie się to u mnie zmieniło. Jeśli gra nie wciągnie mnie mechaniką albo fabułą w ciągu godziny to ją porzucam - mam lepsze zajęcia lub inne obowiązki, które są ważniejsze. Wtedy szkoda mi czasu i wracam w dobrze znane
@Qiudo: a ja powiem że to nie chodzi o wiek, ale o właśnie jakość nowych produkcji, a raczej ich powtarzalność. Sam tak mam że napalam się na jakąś gierkę, a tylko odpalę i po chwili mam wrażenie jakbym już ze sto razy w to grał. Najbardziej lubię gry z dozą losowości ale i ciekawym światem, np rimworld. Ostatnia gra jaka mnie tak porządnie wciągnęła to persona 4 na steam. Seria Yakuza