Wpis z mikrobloga

Tak się kochani robi #gamedev w Polsce.

5-10% dla developera uzależnione od ocen brzmi jak nieśmieszny żart. Nie wspominając już o "testowaniu zainteresowania", co jest niezgodne z umową Steam. Przykre, bo tak działają wszystkie WIĘKSZE (pozdrawiam Playway) gamedevowe spółki #gielda w PL - najpierw strona na Steam i trailer, później szukanie studia, które za marne pieniądze zrobi grę. Mam wielką nadzieję, że Steam w tym zakresie się ogarnie - w sklepie robi się syf, a przez takie rzeczy fajne gry które ISTNIEJĄ tracą na widoczności.

źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/GAMING-FACTORY-S-A-Zawarcie-umowy-na-wykonanie-Pizza-Simulator-w-wersji-na-PC-7951191.html

#januszbiznesu #playway #plw
v.....l - Tak się kochani robi #gamedev w Polsce.

5-10% dla developera uzależnione...

źródło: comment_1598602467AZGbMw2O0ZOQvQUuEcv06g.jpg

Pobierz
  • 27
@Drakii: No właśnie jeśli doczytasz to zauważysz że tutaj deweloper ponosi ryzyko :)

No koszt jaki ponosi developer na tym poziomie jest tutaj podobny, tylko liczony w roboczogodzinach.

Inna sprawa że nie wiem jak jest teraz, ale ja dla nich klepałem jak byłem w liceum/początek studiów, więc ten poziom developerki rządzi się swoimi prawami (chociaż wtedy oferowali chociaż stałą stawkę za cały projekt, widać zdziczało).

Wydawca i producent decyduje o kształcie
@vg24_pl: @Gjbgghbhhjj:
Jeśli to nie jest jakaś pomyłka i rzeczywiście deweloperzy dostają hajs za produkcję dopiero po wydaniu gry i w dodatku jest to uzależnione od ocen xD, to tylko pokazuje poziom tej spółki.

Testowanie zainteresowania "preprodukcjami", czyli samą stroną na steam z animacjami, bez rozpoczętych jakichkolwiek prac nad grą może być uważane za chamskie, jasne. Ale jestem to w stanie jakoś zrozumieć. Jest to model biznesowy który działa i
Jest to model biznesowy który działa i daje relatywnie niskie ryzyko produkcji, a poza lekkim spamem na steam żaden klient nie jest naciągany na nic więcej poza dodaniem gry do wishlisty.


@MichalPypek: tylko jest to łamanie umów ze steam i budowanie widoczności na czymś co nie istnieje. To samo robi Playway. Lekki spam? To jest mega spam.

Natomiast niesprawiedliwe jest plucie na Playway tutaj.


na playway pluje tylko z powyższego powodu,
rozumiem że branża deweloperska ale ta mieszkaniowa, też jest zła bo buduje widoczność w oparciu o rzeczy które nie istnieją ? :D


@Krzeslowswetrze: tak, zobacz jakie kwiatki wychodzą później, że #!$%@? zrobione itd. Nawet jest gorzej, bo ludzie płacą za coś czego nie ma i czekają na to latami i ostatecznie dostają coś co nie wygląda tak jak na wizualizacjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vg24_pl: czekam na nowy gamedevowy Amber Gold. To jest żart jak playway traktuje zespoły, ale niestety dla wielu małych studiów zostaje te 5% albo kolejne inwestycje, kredyty, które mogą się nie zwrócić.
A nawet gdy gra będzie ok na miarę gry Indie, załóżmy zysk netto na poziomie 1 mln (przy cenie 40 zł za sztukę to >30k sprzedanych kopii) to dev dostanie 50k. Czyli 3 osoby robiące za średnia krajowa przez
@lonegamedev: Ja się tylko odniosłem do treści znaleziska. Można sobie dywagować że oprócz tych 5-10% dev dostaje i 100 mln peelenów, ale skąd ja mam o tym wiedzieć. Zapis "stanowi wynagrodzenie" sugeruje coś innego