Wpis z mikrobloga

@fervi: czyli jak mam 30 gb ramu i będę używał 30 gb to co wtedy? wyrzucą mnie z samolotu bez spadochronu? raczej mają pozytywne opinie... oczywiście pewnie na tym to polega, że ktoś bierze taki vps i wykorzystuje 10 % dlatego mogą sobie pozwolić na takie ceny
@newnormal: Że sam mam VPSa, a jak się okazało co do czego to wyłączyli, bo za dużo zasobów zużywałem xD Taka norma, że się wyprzedaje więcej mocy niż się ma
@fervi: no ale czytałem opinie i nie natrafiłem na takie info o contaboo... przecież takie rzeczy od razu by wyszły... poza tym - 8 rdzeni 30 gb ramu, no ale jakie rdzenie, jaki ram? pewnie najtańszy... poza tym te rdzenie nie są dedykowane tylko dzielone... nikt raczej nie wykorzystuje 100 % procesora na vpsie chyba, że renderuje jakieś video czy coś... ale nie wiem czy takie rzeczy się w ogóle robi
@WTFAGH: ale podejrzewam, że wydajność i tak większa niż vps z dzielonymi rdzeniami... a ssd dużo zmienia jak nie przesyłanie dużych plików jest priorytetem, a raczej szybkość systemu i małe opóźnienia sieci?
@newnormal: To zależy od zastosowania. Nie wszyscy potrzebują dedykowanego CPU czy takiej ilości pamięci RAM czy dysków. W opóźnieniu sieci raczej nie ma różnicy. Dyski mogą wyzionąć ducha więc raczej zawsze powinno się robić RAID 1.
@less_is_more: Ale można w locie manipulować z tego co zauważyłem w opcjach virt-manager. Albo tak mi się zdaje. Natomiast mi z powodu nadużywania mocy procesora wyłączyli serwer na weekend