Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracbaza #informatyka #zalesie #it
#anonimowemirkowyznania
Od 3 miesięcy jestem zatrudniony w nowej "firmie" Januszex - jako specjalista IT. Pierwsze co zrobiłem to oczywiście zrobienie dokumentacji, baza danych co jest na wyposażeniu firmy itp, no wszystko sobie uporządkować. Przyszedł czas na UPS'y - firma ma ponad 160 komputerów i przy każdym jest UPS. Wybiórczo po godzinach pracy, przetestowałem z 30 - każdy się od razu zgasił po odłączeniu zasilania.
Więc zacząłem je rozbierać i sprawdzać akumulatory:
1. UPS mają po 15-10 lat
2. Akumulator chyba był zmieniany raz - najświeższy jaki znalazłem to był z 2014 roku.
3. UPS tak stare, że nie mają praktycznie żadnych zabezpieczeń
Najlepsze to było w tym, że 1/3 akumulatorów w tych ups była "wysadzona", były tak spuchnięte, popękane że mogłeś w środku grzebać palcem.

W ogóle ja nie ogarniam tego, że ani szef firmy ani inni informatycy nie mieli świadomości, że coś takiego może grozić pożarem albo porażeniem prądem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4dde766c849ff6cfff37c7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 15
OP: @InterferonAlfa_STG: @Soothsayer:
Robiłem, to po godzinach - bo kiedy mam to zrobić ? Jak ludzie pracują non - stop ?
I tak samo zostanę po godzinach, żeby wszystkie komputery wpiąć normalnie do listwy, a UPS pozbierać do pokoju i zacznę przy nich dłubać.
@swiwelec:
Wolałbym się nie ujawniać - co możesz zaproponować ? i w jakiej cenie.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował:
@AnonimoweMirkoWyznania: hej, zalezy ile sztuk dolladnie cie interesuje. Jaki vendor czy jest to eaton, vertiv, apc. Jak zaloze projekt u ktoregos z tych vendorow to dostaniesz mocne wsparcie cenowe ktore pobije kazda cene na rynku ktora jest dostepna+ plus wszystko z autoryzowanego kanału i pełna gwarancja