Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
Błagam mirabelki pomóżcie. Moja 3 letnia córka ma mocno kręcone włosy i potrzebuję jakiejś odżywki lub czegoś innego co pomoże, by loki były ładne i się nie puszyły. Z racji tego, że to jest małe dziecko to potrzebuję czegoś o dobrym składzie i niewymagające dużo pracy (mała nie lubi jak się jej za długo dłubie przy włosach, a tym bardziej nie lubi mycia włosów)
#kosmetyki #wlosy #mirabelkopomusz #kiciochpyta
Sylwunia - Błagam mirabelki pomóżcie. Moja 3 letnia córka ma mocno kręcone włosy i po...

źródło: comment_159912733984SWKF0yR8fmH9AtkyLUF3.jpg

Pobierz
  • 54
via Wykop Mobilny (Android)
  • 142
@thisismaddnes: A pomyślałeś geniuszu, że jak nie zadbam o jej włosy to przy jej skręcie totalnie się jej zniszczą? Po samym myciu ma koszmarnie spuszone, poplątanie, robią się jej kołtuny. Widziałam mnóstwo dzieci, których mamy mają wywalone na ich loki i efekt jest taki, że te właśnie dzieci są wyśmiewane w szkole i nienawidzą swoich włosów. A na zdjęciu są już akurat ułożone
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sylwunia: Twoje dziecko, Twoja sprawa. Może rzadziej myj jej włosy, bo sam mam lekką tendencję do kręcenia się włosów i jak za często myję to właśnie się trochę puszą i są nie do ogarnięcia. Jak sobie robię kilkudniową przerwę od mycia to jest dużo lepiej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Sylwunia: zapisz się do grupy Curly girl Polska - tam jest sporo mam mających podobne problemy. Pewnie przydałaby się jakaś lekka odżywka/bs (może Cantu?). Włosy mała ma przepiękne ( ʖ̯)
@thisismaddnes: samo mycie nie rozwiąże problemów z włosami. Włosy kręcone są z natury suche i potrzebują nawilżenia, oraz odpowiedniego zadbania
@Sylwunia: Ja mam akurat syna, ale natknęłam się kiedyś na jakiejś grupie, że bardzo polecane były kosmetyki dziecięce od Love Boo. Jest cała linia szampon + odżywka + spray ułatwiający rozczesywanie. Wg producenta są bez parabenów, substancji ropopochodnych, sulfatów, sztucznych barwników, TEA i EDTA. Niestety, nie jestem aż takim ekspertem, żeby zanalizować ich cały skład.
@Sylwunia idź na grupę krwconowlosych tam na pewno pomogą Ci z doborem kosmetyków, bo nie raz natknelma się na posty babeczek które dobaly o dziecięce loki a nawet zdarzyło się widzieć że skrętem typu 4.
Oczywiście złota zasada kręconych włosów to nie czesanie na sucho ;) tak więc tam śmigaj na pewno Ci pomogą
@Sylwunia: młodsza siostra korzysta tylko z spraya do łatwiejszego czesania i właśnie mycie raz na tydzień. Do tego co jakiś czas podcięcie końcówek, ale powiem Ci, że i tak masakra. Jest dobrze, ale jak czasem mam ją ogarnąć i zrobią się kołtuny to uciekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)