Wpis z mikrobloga

@LaurenceFass: Jak poszedłem do pulmonologa w Medicover i na pytanie czy kaszlę odpowiedziałem, że skoro idę do pulmonologa to wiadomo, że kaszlę. Babka na recepcji chyba dostała resetu.
Szpitale i przychodnie tylko dla zdrowych.
  • Odpowiedz
@jElitaInternetu: #!$%@?, nie jest lepiej na slynnym zachodzie czy i w jukej.
Syn 40 stopni, nie je i nie moze spac a paracetamol nie dziala. Wyslali nas do szpitala bo lekarz rodzinny tylko na telefon. W szpitalu stwierdzili ze jest zdrowy, no tylko ma wysoka temperature ( ͡° ͜ʖ ͡°) i dac ibuprofen,
Nastepny dzien, prawie 41 to wywolali karketke jak spytalem czy czekamy jak bedzie umierac.
  • Odpowiedz
@stateless: angina nie jest choroba wymagajaca szpitala, ba nawet bez antybiotyku przechodzi sama, rodzic jest odpowiedzialny za dziecko i powinien wiedziec jak zbijac goraczke! Paracetamol ibuprofen pyralgina, jak nie do buzi to do tylka, chlodne oklady, plyny. Kazdy rodzic powinien to wiedziec a nie zwalac wszystko na opieke zdrowotna
  • Odpowiedz
@Bucco: Oczywiście, powinien, ale jeśli tego nie wie, to nie można odsyłać go z dzieckiem z 40 stopniami do domu z kolejną paczką paracetamolu...
  • Odpowiedz
@Bucco: Powiedz to mojej matce, dzbanie, która dzięki anginie chodzi od 20 lat na tym łez padole ze stymulatorem serca. Bez własnej akcji tegoż. Internetowi eksperci, #!$%@?. Rodzic nie jest alfą i omegą, a system ochrony zdrowia jest od tego, żeby zająć się chorymi i ich leczyć, a przede wszystkim tym leczeniem kierować
  • Odpowiedz
@Bucco: #!$%@? jak jakis znawca przed duze F :D jakby pomagalo to nie skonczylbym w szpitalu z synem. Wynika ze jednak mialem racje bo jest teraz zdrowy a dopiero antybiotyk pomogl.
  • Odpowiedz
@Bucco: Angina to poważna choroba.

Jeżeli badanie mikrobiologiczne potwierdzi infekcję wywołana przez paciorkowce, lekarz prawdopodobnie zaleci antybiotykoterapię. W tym wypadku stosuje się penicylinę, która wykazuje najwyższą skuteczność w leczeniu tego schorzenia. Zmniejsza objawy choroby oraz skraca czas jej trwania, zapobiega także rozwojowi powikłań. Jeżeli chory jest uczulony na penicylinę, lekarz może dobrać inny antybiotyk.

Powikłania po anginie
Nieleczona angina lub zbyt późno podjęte leczenie, mogą prowadzić do powikłań miejscowych lub ogólnych.
  • Odpowiedz
@jElitaInternetu no, dlatego to, jebnie. Już jest problem żeby się po prostu zapisać do lekarza bo nikt nie odbiera telefonu. A osobiście nie można iść. Zajebista organizacja. Rząd miał pół roku żeby to zmodernizować i miał na to #!$%@? i teraz de facto otwiera wszystko i cały ten #!$%@? zostawia w rękach lekarza poz. No #!$%@? ja już mam popcorn. Czekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@jElitaInternetu: ale czasy sie zmieniaja, jeszcze w 2009 jak mi sie do szkoly nie chcialo chodzic to w zimie kaszlalam na mrozie specjalnie by gardlo bylo czerwonawe, z matka do rodzinnego i antybiotyki na angine od reki xd eh a teraz dzieciak ci prawie umiera przy 41st goraczki i trzeba wariata robic by cos zaczeli robic
  • Odpowiedz