Wpis z mikrobloga

Cześć. Szukam roweru, który spełniłby oczekiwania mojej skromnej osoby, która:
a) uwielbia rekreacyjne wycieczki po szutrach, lasach, polnych dróżkach
b) jeździ po miejskiej dżungli: krawężniki, chodniki, ścieżki rowerowe
Wiem, że to dwa różne światy, ale chyba znalazłem taki rodzaj roweru, mianowicie gravelowy.
Trekkingowy odrzuciłem, bo imo nie pasuje do mnie (dziadkowóz).
Okazało się, że rowery gravelowe są w #!$%@? drogie i właściwie jedyny model, który spełnia moje oczekiwania i jest w budżecie to Romet Aspre 1. Co o tym myślicie? Jakieś opinie? W internecie czytałem same pozytywne.

Nie jestem hardkorowym rowerowcem, do tej pory jeździłem na damce za 600 zł xD wjeżdżałem nią właściwie wszędzie choć nie było to łatwe

Ewentualnie polecicie jakieś alternatywy do 3k?

#rower #pytanie #kiciochpyta #rowery
mmenelica - Cześć. Szukam roweru, który spełniłby oczekiwania mojej skromnej osoby, k...

źródło: comment_15993888406nTQXoFjKgk2HG1kmW758B.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@SP8SKZ: przecież nie będę jeździł po hardkorowych ścieżkach tylko tych turystycznych. A aspekt miejski też się dla mnie liczy. To co takiego byś proponował w takim razie?
  • Odpowiedz
@mmenelica: jednak najbardziej uniwersalny to trekking... sam takim jeżdżę i sobie chwalę. Jedyne co, to wymieniłem opony na cieńsze z mniejszym niż oryginalnie bieżnikiem, żeby opór na asfaltach był mniejszy (zawsze kilka km/h do przodu). No chyba, że koniecznie musisz mieć dupę wyżej od nosa bo tak jesteś przyzwyczajony? :)
  • Odpowiedz
@mmenelica: proponuje zacząć od rowera crossowego. Mniejszy wydatek i nieco bardziej "tradycyjna" pozycja na rowerze. Rower z barankiem to jednak trochę inny świat, wymaga przyzwyczajenia i nie każdemu musi podpasować.
Jeśli masz możliwość to przejdź się do sklepu i weź rower z barankiem na jazdę próbną.
  • Odpowiedz
@wolviex: @Lupus88: ja wiem, że wygląd to sprawa drugorzędna, ale może macie jakieś polecane rowery trekkingowe/crossowe, które nie krzyczą "moim właścicielem jest łysy 45latek z trójką dzieci"? xD
  • Odpowiedz
@mmenelica: od jakiegoś czasu mam Tribana 100 z Decathlon i do rekreacyjnej jazdy daje radę, a przynajmniej nie ma problemu z zostawieniem go pod pracą. Jedyne co mnie drażni to słabe hamulce i w zimie planuje je zmienić na coś co hamuje, a nie tylko spowalnia. Generalnie w twoim budżecie możesz się zastanowić jeszcze nad Tribanem 120 albo 500
  • Odpowiedz