Wpis z mikrobloga

Kolejna fascynująca sytuacja z #sekretariat

W głębi sekretariatu, za szafą, pracuje czasem pani kadrowa- żywotna babka koło 70-ki, posiadająca ogromną merytoryczną wiedzę, zawsze miła i uśmiechnięta. Ale tym razem mnie zaskoczyła :D

Siedzę, wklepuję dane. Słyszę, że otwierają się drzwi, wchodzi ksiądz. Podchodzi do mojego "okienka" i bez żadnego przywitania pyta czy bym mu dwóch kopii dokumentu nie zrobiła. Dobra, zrobię mu, mimo że xero w pokoju nauczycielskim działa.
Dostał kopię i wyszedł.
I nagle słyszę głos wydobywający się zza szafy:
- A dlaczego księdzu "szczęść boże" nie powiedziałaś?

Trochę skisłam xD ale mówię jej spokojnie, że to on wszedł do pomieszczenia, w dodatku z prośbą i to on powinien się przywitać.

- NO ALE TO JEST KSIĄDZ. Nieładnie zachowanie.

Ekhm, kto ma rację?? #savoirvivre #pytanie
  • 102
@emilkos8: @Kokomango: To że ktoś się nie zachował do końca poprawnie nie zwalnia Ciebie z dobrego zachowania. Wypada się przywitać na początku spotkania, ksiądz tego nie zrobił - faux pax, może był zamyślony. Ale Ty wciąż możesz to zrobić. Jeżeli jesteś katoliczką „szczęść Boże” jeżeli nie „Dzień dobry”. Przy czym nie jest to jakaś tragedia, cała sytuacja była najwyraźniej mocno koleżeńska i raczej nikt tutaj nikogo nie uraził. Wiec reakcja
@emilkos8: Starsze (i nie tylko) osoby uważają księdza za nadczłowieka, który jest z definicji wyżej w statusie i hierarchii społecznej i dlatego należy mu się szacunek. Oczywiście to zupełnie nie przystaje do obecnych realiów i musi miąć dużo czasu żeby ta archaiczna idea wymarła wraz z jej wyznawcami.
Wita się wchodzący do pomieszczenia.
Ona cały czas opowiada jak młode pokolenie jest kiepskie. Teraz to już w ogóle straci wiarę w młodych ludzi ()


@emilkos8:

rzucaj jej wtedy losowe cytaty z jej młodych lat:

„- Kiedy widzę młodzież, wątpię w przyszłość cywilizacji.” ~Arystoteles

„- Młodzi kochają luksus, denerwują nauczycieli i cały czas się obijają.” ~Sokrates

„- Młodzież się stoczyła na dno i bliski jest koniec świata.” ~zdanie wyryte pismem klinowym na