Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy zostanie programistą bez studiów informatycznych w tych czasach jest już niemożliwe? Wszędzie na juniora chcą minimum rok doświadczenia + studia wyższe, a nawet jak studiów nie wymagają, to żeby mieć doświadczenie, trzeba najpierw pójść na staż. Na staże wymagają studiów.
#programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f574ab68679b6c666e7b1af
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: @RezyserKinaAkcji:

Edit: tl;dr - napisz coś swojego, nawet prostego lub jakiś klon i pokaż jak rozwiązujesz problemy zamiast oczekiwać roboty po tutorialu czy kursie kopiując ichniejszy kod bo tego rekruterzy mają od cholery.

Jak 80% aplikantów ma na githubie tylko todolistę z kursu z 1 wyniku w Google to tak jest. Jeśli nie aplikuje się do gigantów to ktoś kto poświęcił trochę czasu na budowę fajnego portfolio w Githubue
WygadanyStarzec: > napisz coś swojego, nawet prostego lub jakiś klon i pokaż jak rozwiązujesz problemy zamiast oczekiwać roboty po tutorialu czy kursie kopiując ichniejszy kod bo tego rekruterzy mają od cholery.

Przecież chyba większość spośród setek aplikantów napisało coś swojego (coś więcej niż kolejny kalkulator). Na nikim to nie robi już wrażenia.

Zaakceptował: LeVentLeCri

RadosnyTygrys: @kWeb24:
Ale jak w ogłoszeniu masz wymóg studiów informatycznych lub pokrewnych, a niedoszły junior nie spełnia tego warunku, to osoba rekrutująca nawet nie kliknie w tego linka do githuba, tylko wyrzuci CV do kosza i weźmie kolejne z kupki 400 XD
Wiadomo, że po kursy to gówno i nikt po nich nie chce zatrudniać, ale zdolni samoucy wcale w lepszej sytuacji nie są.

Zaakceptował: LeVentLeCri

@AnonimoweMirkoWyznania: Jasne, ja patrzę przez swoją działkę webdevu i samoucy są w dużo lepszej sytuacji. Tak jak pisałem, gość nie wspomniał gdzie ani w jakich techach próbuje aplikować więc nie jestem w stanie odnieść się konkretnie do jego sytuacji.

Przy czym zaznaczę, że tu nie chodzi o samouków. Możesz robić studia i pracować w tym czasie nad swoim portfolio. Staram się dać jakieś ogólne pojęcie, że to nie jest tak że