Wpis z mikrobloga

hej,
chciałbym kupić monitor, główne przeznaczenie to gry FPS, ale wiadomo, zdarzy się też obejrzeć jakiś film itp. Z jaką matrycą najlepiej wybrać? Z moich obserwacji zauważyłem, że wszyscy streamerzy grają na TN. Czy taki byłby git - https://allegro.pl/oferta/monitor-acer-25-kg251-1ms-165hz-glosniki-freesync-9527760775 ewentualnie taki z IPS https://allegro.pl/oferta/monitor-acer-nitro-vg240-ips-165hz-1ms-freesync-9570326297 ?
Wrzuciłem post na paru grupkach i ludzie mówią, żeby brać z IPS, że też mają mały czas reakcji tj. 1 ms. Z kolei inni pisali, że to 1ms w IPS:
"To papka marketingowa. Są różne sposoby na zmierzenie czasu reakcji piksela (np white-black czy gray-gray) I to wykorzystują producenci chcąc mieć swoje upragnione 1ms na papierze TNy mają szanse zbliżać się do takiego wyniku. Tymczasem IPSy realnie oscylują wokół 15-20ms."
Także mam już mętlik w głowie. Obecnie mam IPS 60hz. Nie jestem esportowcem i czy odczuje jakąś różnicę między TN a IPS?

Ewentualnie proszę o jakieś propozycje. Budżet taki jak podałem w linku - 750 - 800 zł. Oczywiście minimum 144 hz, komp mi na tyle pozwala. W gre jaką gram to Warzone.

#komputery #gaming #warzone #zestawkomputerowy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #komputery #pytanie #monitory #monitor
  • 13
@sporytucznik: Tanie zakrzywione VA to syf - za duze czasy reakcji do grania w 144 hz, wycieki podswietlenia na pol ekranu (wiec ten wyzszy kontrast niewiele daje) i dziwne czcionki ze względu na inna strukture pikseli.

TN bym odpuścił.

Nie wiem co to za artykuł zacytowałeś i z jakiego jest on roku, ale trochę mija się on z prawdą. O ile 1 ms faktycznie jest bzdurą marketingową (która polega na tym,
@sporytucznik: Nie jest tragiczny. Trochę zakłamany, "HDR Ready" z jasnością 250 cd/m² to jest bardzo "not ready". Nie wiem na ile Ci budżet pozwala. Do fpsów się nada. To ja tu kombinuję jak zmienić 34' 1440p na 38" 1600p a ludzie jeszcze przy HD siedzą >.> Ale dla mnie gry to sprawa drugorzędna.
@DziQ86: Budżet mniej więcej tak jak w tym linku, nie chce nie wiadomo ile wydawać na monitor tylko w sumie do gier. Czyli podsumowując to będzie to samo co ten polecany wyżej AOC tylko, że więcej Hz?