Wpis z mikrobloga

Jako że #homeoffice zostanie na dłużej, trzeba zainwestować w dobry fotel. Szukam czegoś, co będzie ultra wygodne, będzie dawało bardzo dobre podparcie odcinka lędźwiowego (mam połamany kręgosłup), i będzie łatwo regulowane (fotel będzie dzielony z niebieskim, sporo wyższym ode mnie.

Powiedzmy, że budżet do 1500 zł, ale do negocjacji ;)

Taguję tych, którzy mogą mieć pojęcie o wygodnym siedzeniu:

#programista15k #pytaniedoeksperta #gamedev #pracbaza
  • 15
Markusy i ich następca mają wielu fanów. Ja zdążyłem je znienawidzić (miałem w pracy), dla mnie są strasznie niewygodne, mają słabą regulację i brakuje im możliwości ustawienia siły z jaką oparcie stawia opór.

Co mi przypomniało - jeśli z niebieskim mocno różnicie się wagowo to akurat regulacja tego jaki opór stawia oparcie będzie upierdliwa w Ergohumanie, trzeba się nakręcić korbką, ale raczej niewiele krzeseł ma to lepiej rozwiązane :)
@MichalPypek: Alternatywy, które były od Ergohumana lepsze na których siedziałem kosztowały 2-3 razy tyle, więc ja akurat kupiłbym Ergohumana drugi raz :D

Ma też tą zaletę, że jeśli ma być to krzesło dla osoby ważącej sporo to z krzeseł, które testowałem ma jedną z większych maksymalnych sił oporu jakie może stawiać oparcie :)
@BarkaMleczna: siedzę na Markusie od roku i jest wszystko ok - to najprawdopodobniej najlepszy fotel za 500zl jaki idzie kupić - przy czym z twoim budżetem prawdopodobnie możesz znaleźć coś już o klasę lepszego - nie wiem nie znam się, dzielę się tylko opinia o tym modelu
@BarkaMleczna: ten o którym mówiłem to ergohuman (https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-ergohuman-plus-elite-bs-kmd31/3294/p) Ja go brałem ze względu na siedzisko z siatki, lepsze podparcie lędźwiowe i zagłówek (ale kupowałem w ciemno, nie jechałem do żadnego salonu). Siedzisko z siatki i podparcie lędźwiowe mnie nie zawiodło, zagłówek trochę tak, z powodów które napisałem wyżej. No ale ergohuman wykracza poza budżet.

W ares mesh podparcie lędźwiowe czułem tylko wtedy, kiedy był nowy i szybko je "wysiedziałem", jak